YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan'ımıza destek verelim"
"Başbakan'ımıza destek verelim"
25 Mart 2014 06:53
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ''Bu seçim farklı bir seçim. Bu seçimde küçük hesaplar yapmayalım. Bu seçimde küskünlükleri, dargınlıkları bir tarafa bırakalım. Başbakanımıza, Türkiye'ye, Türkiye'nin istikrarına destek verelim'' dedi.

Bakan Yılmaz, Siirt'teki programlarının ardından Elazığ'ın Maden ilçesini ziyaret etti. AK Parti Maden Seçim Koordinasyon Merkezi önünde partililere seslenen Yılmaz, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Seçim döneminde başka parti temsilcilerinin yapamayacağı vaatlerde bulunduklarını söyleyen Yılmaz, şunları söyledi:

''Biz öyle değiliz, bizim bir düsturumuz var. Yapamadığımız konuda söz vermeyiz, söz verdiğimiz işleri de Allah'ın izni ile gerçekleştiririz. Bugüne kadar her seçimde oyunu arttırarak AK Parti iktidara geldi ise bunun sayesinde geldi. Güven veren politikalarla geldi. Aldanmadığı ve aldatmadığı için geldi. Bundan sonra da Allah'ın izni ile aynı ilkelerimizle devam edeceğiz. Biz laf üreten bir parti değiliz, biz icraat partisiyiz. Biz slogan partisi değil, hizmet partisiyiz.''

Son dönemlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türkiye'nin istikrarına yönelik saldırılar olduğunu kaydeden Yılmaz, şunları ifade etti:

''Birileri Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyor. Birileri bu hükümetin istikrarını bozmaya çalışıyor. Sağdan soldan hücum ediyorlar. Fakat Allah'ın izniyle sizlerin desteği ve duası ile hiçbiri muvaffak olamayacak, 30 Mart'ta bu tuzaklar bozulacak Allah'ın izniyle.''

Kalkınma Bakanı Yılmaz, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimin önemine değinerek, şunları belirtti:

''Bu seçim farklı bir seçim, bu seçimde küçük hesaplar yapmayalım. Bu seçimde küskünlükleri, dargınlıkları bir tarafa bırakalım. Başbakanımıza, Türkiye'ye, Türkiye'nin istikrarına destek verelim. İnanın attığımız her oy Başbakanımızın başını dünyada dik edecek İnşallah. Birileri Türkiye'yi boyunduruk altına almak istiyor. Türkiye'nin bağımsızlığına, Türkiye'nin gücüne müdahale etmek istiyorlar. Fakat Türkiye istiklalini, bağımsızlığını hiç kimseye kurban etmeyecek İnşallah. Milli irade ile milletimizin bize vereceği destekle Türkiye, dünyada başı dik olacak. 2023 vizyonu ile 10 büyük ülke arasında yerini alacak Allah'ı izniyle.''

Yılmaz, seçime az bir süre kaldığını ve önümüzdeki 5 yıl içerisinde herkesin huzurlu yaşaması ve istikrarın sürmesi için bu süre zarfından partililerin gece gündüz demeden çalışması gerektiğini dile getirdi.

Akçakiraz beldesi, Yazıkonak beldesi ve Kovancılar ilçesini ziyaret ederek partililerle bir araya gelen Yılmaz, daha sonra karayolu ile Bingöl'e gitmek üzere Elazığ'dan ayrıldı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler