YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakanımız bunlara pabuç bırakmadı"
"Başbakanımız bunlara pabuç bırakmadı"
13 Mart 2014 07:27
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın paralel yapının tehditlerinden korkmadığını ve onlara pabuç bırakmadığını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın paralel yapının tehditlerinden korkmadığını ve onlara pabuç bırakmadığını belirterek, “Gezi olaylarından sonuç alamayanlar 17 Aralık 25 Aralık yargı darbesi girişiminde bulundular. Çok şükür onu da elimizin tersiyle ettik. Onları da başarısız kıldık ve dimdik ayaktayız” dedi.
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Yenimahalle’deki Şentepe Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışına katıldı. AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Adem Ceylan ile birlikte seçim otobüsü üzerinden halkı selamlayan İşler, burada yaptığı konuşmada AK Parti’nin icraatlarını anlattı. 30 Mart Mahalli İdareler Seçimine 18 kaldığını ifade eden İşler, 30 Mart yerel seçimlerinin bir genel seçimleri havasında icra edildiğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her gün iki ilde mitingler düzenlediği kaydeden Bakan İşler, meydanların dolup taştığını ve kalabalıkların meydanlara sığmadığını dile getirdi. Herkesin yerel seçimleri sabırsızlıkla beklediğini ifade eden İşler, her seçimde olduğu gibi bu yerel seçimlerinden de galip geleceklerini vurguladı.

“2012 yılından itibaren Başbakan'ımızın itibarını zedelemeye çalışıyorlar”

Türkiye’de aciz siyasetçilerin olduğunu ama vatandaşların onları sandığa gömdüğünü belirten Başbakan Yardımcısı İşler, AK Parti’nin yaptığı icraatlarla birlikte her seçimde oyunu attırarak devam ettiğinin altını çizdi. Kendilerinin icraatlarla konuştuğunu boş vaatlerde bulunmadığının altını çizen İşler, yüzde 50 oy almalarının birilerinin rahatsız ettiğini söyledi. 2011 yılından sonra kumpaslar kurmaya, komploları harekete geçirmeye başladıklarına dikkat çeken İşler, “2012’den itibaren sayın Başbakanımızın itibarını zedelemeye yönelik karalama kampanyaları başlattılar. Sayın başbakanımıza olmadık ithamlarda bulundular. Diktatör dediler, padişah dediler. Ama hiçbiri tutmadı. İtibarımızı zedelemek için dünyada yükselen değerimiz olan sayın Başbakanımızın itibarını zedelemek için çok çabaladılar, gayret ettiler. Bu karalama kampanyasını hala sürdürüyorlar” dedi.

“IMF Türkiye'den defol diyenler, borcu bitiren Başbakan'a teşekkür etmediler”

IMF’ye olan borcu AK Parti hükümetinin sıfırladığının altını çizen Başbakan Yardımcısı İşler, “Bu ülkede yıllarda IMF’ye karşı pankart açanlar,IMF’ye defol diyenlerden bir Allah’ın kulu çıkıp da ‘Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz, sağ olasın sayın Başbakanımız bizi IMF’den kurtardın’ diyemedi maalesef” diye konuştu.

“Yıkılmadık, dimdik ayaktayız"

İşler, Türkiye’nin ilerlemesinden rahatsız olanların karalama kampanyaları başlattığını kaydetti. Sokak hareketleriyle hükümeti devirmek istediklerini dile getiren İşler, Gezi olaylarının bunun bir göstergesi olduğunu belirtti. Sokakları terörize ettiklerini ve bu olaylarla Türkiye’nin itibarını zedelemeye çalıştıklarını ifade eden İşler, “Ama çok şükür yıkılmadık, dimdik ayaktayız Allah’ın izni ile” dedi.

“Ayaklanmalara rağmen dimdik ayaktayız"

Artık eski Türkiye’nin olmadığına dikkat çeken Başbakan Yardımcısı İşler, “Yeni Türkiye var. Eski Türkiye’de acizlik vardı, yeni Türkiye’de kadirlik var. Dimdik ayakta duran bir Başbakan ve hükümet var. Eski Türkiye’de bir kitap atıldığı zaman krizler çıkardı. Yeni Türkiye’de sokak hareketleriyle ayaklanmalara rağmen dimdik ayakta kalan hem ekonomi ve hem de güçlü bir hükümet var. Allah’ın izni ile yıkılmadık, yıkılmayacağız. Gezi olaylarından sonuç alamayanlar 17 Aralık 25 Aralık yargı darbesi girişiminde bulundular. Çok şükür onu da elimizin tersiyle ettik. Onları da başarısız kıldık ve dimdik ayaktayız. Sizlerin karşısındayız. Bu yaşanan olaylardan dolayı 30 Mart’ta yapılacak seçim çok büyük önem arz ediyor” dedi.

“Sinsi sinsi birileri devlet içinde çeteleşmiş”

Gezi olaylarında, 17 Aralık operasyonunda hükümete meydan okumaların olduğuna dikkat çeken İşler, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hükümetimizi yıkmak çabaları var, yargı darbeleri var. Bizler askeri vesayete son verdik. Çeteleri sona erdirdik. Ama geçen zaman içerisinde baktık ki sinsi sinsi birileri devlet içinde çeteleşmişler. Paralel devlet veya paralel yapı oluşturmuşlar. Şimdi onlarla da mücadelemizi başlattık. Sürdürüyoruz ve bürokraside gerekli tedbirleri aldık. BU yapı önce CHP’ye operasyon yaptı ve genel başkanı koltuğundan etti. Şimdi CHP’nin başında kaset mamulü, çakma, yalancı, iftiracı bir genel başkan var. Bu genel başkanın yalancı olduğu mahkeme kararlarıyla sabit.”

“Sayın Başbakan'ımız bunlara pabuç bırakmadı, korkmadı”

MHP’nin de kasetlerle tehdit edildiğini dile getiren Bakan İşler, o zaman bu şantajları kimin yaptığının bilemediğini ama bugün bunların artık gün yüzüne çıktığını söyledi. Bu operasyonları paralel yapının yaptığının ortaya çıktığını vurgulayan İşler, “Şimdi bu çete AK Parti’yi hedef aldı. AK Parti’ye operasyon yapıyor. Ama sayın Başbakanımız ne dedi; ‘eteğinizde ne varsa dökün, saçın ortaya koyun. Sizden korkmuyorum, size prim vermiyorum’ dedi. Sayın Başbakanımız her zaman olduğu gibi dimdik ayakta durdu. Onların tehditlerine pabuç bırakmadı. Ama biz bu yapıyla mücadelemizi başlattık. Birde gördük ki biz bu mücadelede yalnız başımızayız. Ne CHP ne de MHP bize bu konuda destek vermiyor. Niye vermiyor basit siyasi çıkarlar uğruna vermiyor” ifadelerini kullandı.
AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Adem Ceylan da, Yenimahalle’de yapacağı icraatları halka anlattı. Yapılan konuşmaların ardından Bakan İşler ve Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Ceylan seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler