YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'ımı ve partimi asla satmam!
Başbakan'ımı ve partimi asla satmam!
12 Mart 2014 15:17
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, partisinden istifa edeceği yönündeki iddialarla ilgili olarak, “Başbakanımı ve partimi hele darbe ortamında asla satmam” dedi.

Uzun tutukluluk sürelerinin kısaltılması sonrasında özellikle Ergenekon davası sanıklarının tahliye edilmesine tepki gösteren AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın partisinden istifa edeceği iddia edilmişti. İstifa iddialarına twitter üzerinden cevap veren Tayyar, “İstifa söylentisi yaymışlar. Şunu herkes bilsin; uyarmak için fikrimi söylerim. Başbakanımı ve partimi hele darbe ortamında asla satmam. Hem Neocon çetesiyle hem Ergerekon’la mücadeleye sonuna kadar devam ediyorum, tuzaklara karşı partimi uyarmak da görevim” dedi.

Tahliyelere tepki göstermişti

Uzun tutukluk sürelerinin kısaltılması sonrasında Ergenekon davası sanıklarının tahliyesine tepki gösteren Tayyar, daha önce yine twitter hesabı üzerinden tepkisini ortaya koymuştu. AK Partili Tayyar, tepkisini şöyle dile getirmişti:

“Tahliyeleri hukuka uygun bulan Adalet Bakanı, teklif Meclis’e geldiğinde Ergenekon sanıkları yararlanamaz diyordu. Bakanım kandırıldık mı? Yazık, çok yazık. Adalet Bakanımız aradı. Tahliyelerle ilgili az sonra Amasya'da açıklama yapacağını, tahliyelerin kanundan kaynaklanmadığını söyledi.”

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler