YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan özür dilemek için sıraya girdiler
Başbakan'dan özür dilemek için sıraya girdiler
29 Haziran 2013 18:10
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, bazı çevrelerin Başbakan'dan özür dilemek için sıraya dizildiğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, “Türkiye'de istikrarsızlık meydana getirmek isteyen çevreler mesajı iyi algıladı, en kısa zamanda sıraya dizildiler özür dilemek için, randevu alıp gönlünü yapmak için Sayın Başkanımızın. Sıraya dizildiler hepsi anladılar, mesajı aldılar” dedi.

AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı tarafından yerel seçimlere yönelik düzenlenen “3. Seçim İşleri Bölge Toplantısı” Samsun’da yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde, AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve İstanbul Milletvekili Prof Dr. Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş, Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş ve parti görevlileri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Türkiye’nin 2014 yılından itibaren arka arkaya 3 seçim yapacağına dikkat çekerek, “Önümüzdeki bu 3 seçimin Türkiye’nin siyasi partileri bakımından bir dönüm noktası olduğunu bilememiz lazım. AK Parti 2002’de iktidara geldi. Eğer, AK Parti önümüzdeki seçimlerde de yine sahip olduğu desteği korursa, oyunu artırırsa artık, Türkiye’ye oyun oynayamayacakları bir tabloyu ortaya koyacak” diye konuştu.

Konuşmasında Gezi Parkı olaylarına değinen Mustafa Şentop şunları kaydetti:

“Taksim’de cereyan eden hadise ilgili çok uzun konuşmak mümkün olabilir ama biz büyük ölçüde bu hadisenin, uluslararası ve Türkiye içerisindeki bir takım organizasyonlar neticesinde meydana geldiğini, temel hedefinin de Türkiye’nin siyasi istikrarını bozmak, dolayısıyla ekonomik hayatı etkilemek, bölgesinde ekonomik anlamda bir uluslararası güç olarak yükselen Türkiye'nin hızını kesmeye çalışmak, durdurmaya çalışmak, hedef buydu. Fakat bu hedeftekiler, bunu hedefleyenler, Türkiye'de ekonomik, siyasi istikrarın gücünü ve yapılan bu tezgaha Sayın Başbakanımızın vereceği tepkinin ne olacağını tam kestiremediler. Bu bakımdan yaptıkları plan, tuzak, ellerine, ayaklarına dolaştı. Eş zamanlı olarak görüyorsunuz, takip ediyorsunuz Brezilya’da da hadiseler oluyor. Sayın Başbakanımıza ‘biraz üslubu serttir’ falan diye eleştiri yapanlar, bir başka laboratuvar örneği Brezilya’ya baksınlar.

Brezilya’da üslubu sert olmayan, eylemleri ilk gördüğünde hemen korkan ve reform yapma sözü, eylemcilerin sözünü yerine getirme sözü veren bir başkan ve hükümet var. Ne oldu da eylemler bitmedi, devam ediyor, çünkü bu eylemlerin asıl amacı Brezilya’da otobüs biletlerine 2 kuruş zam yapılmış, bizde de Gezi Parkı’ndaki ağaçlar, Gezi Parkı’ndaki 6 tane ağaç ile ilgili eylemler yapanlar Türkiye'de yüzlerce ağaca zarar verdiler, çiçeklere zarar verdiler. Bunun çevreyle bir alakası var mı, yok. Bu işin gerçek sebebini iyi anlamak, teşhisi iyi koymak lazımdı. Türkiye'de AK Parti olarak, Sayın Başbakanımız teşhisi doğru koydu ve bu sert üslubun muhatabı Türkiye'de istikrarsızlık meydana getirmek isteyen çevrelerdi. Bunlar da mesajı iyi algıladı, en kısa zamanda sıraya dizildiler özür dilemek için, randevu alıp gönlünü yapmak için Sayın Başkanımızın. Sıraya dizildiler hepsi anladılar, mesajı aldılar.”

AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş da AK Parti’nin kuruluşundan itibaren siyasetin her kademesinde her alanında kendisini hissettiren, seçim bittiğinde diğer seçimin hazırlıklarını yapan bir parti olduğunu söyledi. AK Parti’nin günü birlik düşünen bir parti olmadığını ifade eden Fuat Köktaş, “AK Parti, ileri projeksiyonlarla düşünebilen, kendisini yenileyebilen ve yaptıklarını diğer siyasi partiler tarafından eleştirmek suretiyle basında yer almasını sağlayan bir partidir” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmalar sonrası toplantı basına kapalı bir şekilde devam etti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler