YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan iade-i ziyarete ‘evet’
Başbakan'dan iade-i ziyarete ‘evet’
22 Kasım 2015 09:20
Başbakan Davutoğlu’nun Rum Azınlık Okulu heyetiyle görüşmesinin perde arkasını Vingas anlattı: Vatandaşlık konusunda kolaylıklar istedik.

Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz günlerde Çankaya Köşkü'nde Gökçeada Rum Azınlık Okulu heyetini kabul etti. Kabule Gökçeada Rum Azınlık Okulu Müdürü ile diğer yetkililer de katıldı. O görüşmenin perde arkasını Vakıflar Genel Müdürlüğü Meclisi eski Üyesi Laki Vingas AKŞAM’a anlattı:

Vefa borcumuz var

Gökçeada Tepeköy’de 50 yıl sonra Rum Ortaokulu ve Lisesi açıldı. Görüşmedeki amacımız vefa borcumuzu ifade ederek teşekkür etmekti. Oradaki geniş toplum ile yapılacak olan ve yapılmakta olan bazı çalışmaları söyledik. Geniş kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesini devletin de desteklemesinin önemine vurgu yaptık. Kendisini Gökçeada’ya davet ettik. Davutoğlu da mutlaka geleceğini ifade etti.

DESTEK SÖZÜ VERDİ

Görüşmemizde vatandaşlık konusunda bazı teknik kolaylıkların sağlanmasını istedik. Davutoğlu da makul görerek "Çözeceğiz, ilgileneceğiz, araştıracağız. Böyle konuların olmaması lazım" diyerek destek sözü verdi.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler