YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakandan gençlere çağrı: Bu yoldan vazgeçin
Başbakan Binali Yıldırım, gençlere çağrıda bulunarak, "Bu karanlık yoldan vazgeçin. Ananızın, babanızın, milletinizin o müşfik bağrına gelin, teslim olun, hep beraber bu kutlu yürüyüşü sürdürelim" dedi.
Başbakandan gençlere çağrı: Bu yoldan vazgeçin
28 Mayıs 2016 / 19:33 Güncelleme: 28 Mayıs 2016 / 19:34

Başbakan Binali Yıldırım, STK temsilcileri ve kanaat önderleri toplantısında açıklamalarda bulundu.

VATANDAŞI SEVMEK ONU YÜCELTMEK, ONU YAŞATMAKTIR

Vatandaşımızı helikopterle uçakla alıyoruz İstanbul'a, Ankara'ya götürüyoruz. Vatandaşına değer vermek budur. Vatandaşını çukurlarda el bombalarıyla hayatını kast etmek değildir vatandaşı sevmek. Vatandaşı sevmek onu yüceltmektir, onu yaşatmaktır. Biz yaşatmak için varız.

Amaçlarının ne olduğu belli olmayan, gündemlerini bile kendileri belirleyemeyen, hakim güçlerin oyuncağı olan bu terör örgütlerinin hayatımızı karartmasına asla müsaade etmeyelim.

GENÇLERE ÇAĞRIM VAR: BU KARANLIK YOLDAN VAZGEÇİN

Gençlerimize buradan bir çağrım var, bu çıkmaz yoldan, bu karanlık yoldan vazgeçiniz. Ananızın, babanızın, milletinizin o müşfik bağrına gelin, teslim olun, hep beraber bu kutlu yürüyüşü sürdürelim. Genç yaşta hayatınızı karartan bu şer odaklarına asla ve asla prim vermeyin.

TÜRKİYE YOLUNA TERÖRLE DEVAM EDEMEZ

Dürümlü'de hayatını kaybeden kahraman vatandaşlarımızın ailelerini ziyaret ettim. Onlar kendilerini siper etti.. Büyük bir faciayı engelledi. Türkiye artık ilerlemesini yavaşlatan enerjisini tüketen terörle yoluna devam edemez.

Hizmetlerimize aynı kararlılık Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde devam edeceğiz. Aramıza nifak sokmak isteyenlere izin vermeyeceğiz.. 14 yılda sadece Diyarbakır'da 25 katrilyon yatırm yaptık. Bölgenin tamamını düşününce 100 milyonun üzerinde yatırımdan bahsediyoruz.

TERÖRÜ DESTEKLEYENLER MİLLETİN YÜZÜNE BAKAMAYACAK

Türkiye artık ayağına bağ olan, ilerlemesini yavaşlatan, enerjisini tüketen bu terörle yoluna devam edemez. Bundan sonra hizmetlerimize kaldığımız yerden aynı kararlılıkla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devam edeceğiz.

Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bizi birbirimizi düşürmeye çalışan, aramıza nifak sokmaya çalışanlara asla ve asla fırsat vermeyeceğiz. Terör örgütleri, onları içeriden ve dışarıdan destekleyenler günü gelecek bu milletin yüzüne bakamayacaklar. Yaptıklarından dolayı bin pişman olacaklar.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler