YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan’dan flaş karar! CHP ve MHP de davet edilecek
Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz sonrası 81 ili ziyaret ederek halka teşekkür edecek. Mitinglere CHP ve MHP’li milletvekilleri ile il başkanlarını da davet edilmesinin planlandığı da belirtildi.
Başbakan’dan flaş karar! CHP ve MHP de davet edilecek
18 Eylül 2016 / 16:40 Güncelleme: 18 Eylül 2016 / 16:42

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL’in bitmesiyle birlikte teşekkür mitinglerine başlamaya hazırlanıyor. 

Başbakan Yıldırım’ın ekim ayı içerisinde başlaması planlanan teşekkür mitingleri takvimi kapsamında 81 ile gideceği öğrenildi.

Niğde’den başlayacak

Henüz planlama aşamasındaki mitinglerin Niğde’den başlaması tasarlanıyor. 

15 Temmuz darbe gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda darbeci askerlere karşı koyan ve şehit olan Ömer Halisdemir’in memleketi olan Niğde’den başlayacak mitinglerin günde 2 bazen de 3 ilde olabileceği de ifade ediliyor. 

Yıldırım, gittiği illerde 15 Temmuz’da şehit olanların hem ailelerine hem kabirlerine de ziyaret gerçekleştirilecek. 

El konulan bazı yurt ve okullara şehitlerin adları verilirken yenilenen bu kurumların bazılarının açılış törenlerine Yıldırım’ın da katılabileceği ifade ediliyor.

Muhalefete davet

Yıldırım’ın 81 ildeki mitinglere CHP ve MHP’li milletvekilleri ile il başkanlarını da davet edilmesinin planlandığı da belirtildi. Mitinglerde parti simgeleri yerine Türk bayrakları ile miting alanlarının hazırlanması planlanıyor. 

niye bu hataları yapar bu AKP
 // hursit dilaver
ne yazdık.közmik ödadaki bilgiler bu fetö kanalı ile butun şer devletlerde.MHPliler bir işgal altındayken,ördusu dağılmış,silahları töplanmış bir durumdayken butun illerde görevi ele almalı dedik.şimdiden planlama ve gizli közmik bilgilere sahip ölmaları lazım dedik.sadece dedik tabi.kimin umurunda.başbakanın bile değil.baksana hala CHPyi çağırıyör.GALİBA ANAYASA TALİMATLARI ALACAK.4 YLDAN BERİ ANAYASA YAPTIRMAYAN CHP ŞİMDİ Mİ YAPTIRACAK.anayasa ancak CHP yaparsa ölur.ve AKP ye de önaylatılır....
19 Eylül 2016 Pazartesi 12:20
 // Fatih
Curcunayı severiz milletçe ne gereği var 81 ili dolaşmaya bize teşekkürmü etmek istiyorsunuz bayramda radar( insamızın emniyeti için lazım )cezasını iptal etmek yerine idamı getirin ülkedeki ne kadar Pkk lı nekadar tecavüzcü ne kadar vatan haini varsa onları asında görüyüm samimiğiliğinizi o zaman unutmasınlar 15 Temmuz gecesi verdiğimiz 252 Şehitimizin sayesinde kurtuldu bu devlet ancak öyle içimiz ferahlar...
19 Eylül 2016 08:18
istemiyoruz
 // emir Behiç hocaoglu
kesinlikle açık ve net olarak söylüyorum istemiyoruz hadi MHP neyse ama kesinlikle CHP gibi abd ajanı tüm darbelerin mimari planlayicisi bir partiyle ak partiyi yan yana görmeye tahammülümüz yok. kardeşim ne birliği ne beraberliginden bahsediyorsunuz siz şimdi fetocular asketiyeden atılınca askeriye zayıflar diyen adamla CHP olmazssa birlik bozulur diyen adam aynı bizim gözümüzde...
18 Eylül 2016 22:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler