YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan Feyzioğlu'na sert çıkış: Senden bir şey olmaz!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'da AK Parti 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışında konuştu.
Başbakan'dan Feyzioğlu'na sert çıkış: Senden bir şey olmaz!
10 Mayıs 2014 / 14:26 Güncelleme: 10 Mayıs 2014 / 15:53

Başbakan Erdoğan, İstanbul merkezli operasyonlarla ilgili, "Eğer, bu operasyonlar başarıya ulaşsaydı, inanın şu anda, bizzat şahsım, bakan arkadaşlarım, çalışma arkadaşlarım, partimizin yöneticileri, mensupları hatta gazeteciler, işadamları, Yassıada benzeri mahkemelerde yargılanıyor olacaktık" dedi.

Erdoğan, "Darbeleri sadece askerler yapmaz. İnanın, yaşadığımız her darbe ve darbe girişiminde, silahlı güçlerin rolü, asgari düzeyde kalmıştır. Demokrasimize yönelik müdahaleleri, silahlı güçlerden daha ziyade, bazı yargı mensupları yapmışlardır." dedi.

Metin Feyzioğlu'na tepki

Başbakan Erdoğan Borsalar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile ilgili şunları söyledi:

"Bugün bir hukukçuyu dinledik. Onunla ilgili değerlendirmeyi yarın kapanışta geniş bir değerlendirmeyi yapacağım. Bütün ifadelerini dürüst olmayan ifadeler üzerine inşa ediyorsan istediğin kadar profesör ol, senden bir şey olmaz. Bunlarda saygı yok. Danıştay Başkanı 25 dakika, o beyefendi 1 saat konuşma yapıyor. Baştan aşağı siyasi konuşma. Çıkar cübbeni, siyaseti çok seviyorsan çık siyaset meydanına orada kendini ispat et. Bir kısım şakşakçılar da alkışlıyor. Öncelikle Van'da ev sahiplerine konut verdik, artanları kura ile kiracılara parasıyla verdik Biz kimseyi açıkta bırakmadık"

Danıştay'da tiyatro seyrettik

Başbakan Erdoğan: "Anayasa profesörleri, hukuk hocaları, hatta hakimler, savcılar, yüksek mahkeme üyeleri, hem 27 Mayıs darbesinin oluşumunu hazırlamış hem de milletin seçtiği hükümeti tiyatrovari bir mahkemede yargılayıp Başbakan'ı idam etmişlerdi. Şimdi bugün de bir tiyatroyu biz Danıştayda seyrettik."

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

 ''Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı orada, yargı orada, herkes orada, bir kısım da şakşakçılar var malum. Onlar da alkışlıyor, bir kısmı tabii, hepsi değil. Onlar da alkışlıyor onlarla da tatmin oluyor. Artık tahammül, tahammül. 25 dakika başkan konuşacak. Sen orada 1 saat konuşacaksın. Bu millet seni dinlemeye mecbur mu  Böyle şey olabilir mi "

Van tepkisi

Başbakan Erdoğan, "Depremden bugüne kadar 5 katrilyon Van'a destek verdik. Bundan zerre kadar bahsetmiyorsun ve orada kalkıp hükümetimizi utanmadan, sıkılmadan yargılamaya yöneliyorsun. Sen nasıl yargı mensubusun  Çünkü müracaat ettiği kapı belli. Kendi zihniyetinde, kendi kafa yapısında kişiler." dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Van ile ilgili tamamen yalan bir ifade kullanıyor. 'Biz Van'da kiracılara ev vermedik.' Bir defa konuyu bir öğren. Biz Van'da yaklaşık 18 bin konut yaptık. Bunların içerisinde öncelikli olan nedir  Ev sahiplerine konutlarını vermektir. Biz ev sahiplerinin konutlarını verdik. Artan konutlarımızı da kiracı olanlara kura ilesattık. Bunun dışında orada kiracılardan konut sahibi olmak isteyenler TOKİ orada konut yapmaya devam edecek. TOKİ konutlarından gider alırlar. Bunlar orada konut sahibi değildi ki. Sen nasıl hukukçusun ''

"Geometriden anlasalardı paralelle iş tutmazlardı"

Başbakan Erdoğan: "Şimdi cebirden ümidi kestiler, kendilerini geometriye vermişler. Üçgenler çiziyorlar, iç açılarını, dış açılarını topluyorlar, cetvel, pergel, gönye sanki cumhurbaşkanlığı seçimine değil de LYS imtihanına hazırlanıyorlar. Böyle bir durumun içindeler. Zaten geometriden anlasalardı paralelle iş tutmazlardı, ondan da anlamıyorlar, çünkü iki paralel çizgi sonsuza kadar birbirine değmez. Bunu görmeleri gerekir. Paralelle iş tutanın da yolu milletle, devletle, iktidarla hele hele Çankaya ile hiç kesişmez."

Cumhurbaşkanlığı adayımızı...

Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçim ile ilgili şunları söyledi:

 "Adayımız kim olursa olsun politikalarımız, çizgimiz, yolculuğumuz hız kesmeden devam edecek, ilkelerimiz taviz verilmeksizin muhafaza edilecek, Türkiye ekonomide 2023 hedeflerine doğru kararlılıkla ilerleyecek, adayımız kim olursa olsun çözüm süreci asla sekteye uğramayacak. Kanı durdurmak, göz yaşını dindirmek, kardeşliği en güçlü şekilde tesis etmek için verdiğimiz mücadele asla yavaşlamayacak. Cumhurbaşkanlığı ve 3 dönem kuralı çerçevesinde partimizin nasıl şekilleneceği önemli Aday tespitinde istişareye başladık. Cumhurbaşkanlığı adayımızı en geç Haziran ayının başında açıklayacağız. Kim aday olursa olsun AK Parti çizgisi değişmez."

"Onlar için en iyi genç ölü gençtir!"

Başbakan Erdoğan: "Bu ülkede öyle medya kuruluşları var ki öyle yazarlar var ki öyle sermaye sahipleri öyle siyasetçiler var ki onlar için en iyi genç, ölü gençtir. Onlar gençlerin dirisini değil ölüsünü severler. Çünkü ölüm üzerinden istismar üretmeyi çok iyi bilirler."

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Başbakan Erdoğan: "İşte Mısır'ın durumu ortada, Ukrayna'nın durumu ortada, özgürlük diyerek sokaklara dökülen, sosyal medyanın kuralsız ve sınırsız tahriklerine maruz kalan gençler, hem Mısır'da hem Ukrayna'da yüzlerce kişinin ölmesine, bu ülkelerin karartılmasına sebep oldular."

"27 Mayıs'ta nasıl bir senaryo varsa..."

Başbakan Erdoğan: "27 Mayıs'ta nasıl bir senaryo varsa 17 Aralık sürecinde de aynı senaryo vardı. O gün hukuk, bazı hukuk adamları tarafından nasıl çiğnendiyse 17 Aralık sürecinde de aynen öyle çiğnendi. O gün nasıl manşetler atıldıysa bu yaşadığımız süreçte de aynı manşetler atıldı, o gün gençlik nasıl sokağa döküldüyse bugün de gençlik aynı şekilde sokağa döküldü."

Türkiye için yeni bir süreç başlayacak

Başbakan Erdoğan: "10 Ağustos 2014'te, yani tam 3 ay sonra cumhurbaşkanı milli irade tarafından belirlenecek, böylece Türkiye'de yeni bir süreç başlamış olacak. Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilecek olması hiç kimsede kaygıya, endişeye sebep olmasın."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Yeni bir anayasa konusunda asla umutsuz değiliz. Er ya da geç yeni bir anayasa yazılacağına inanıyorum.

- 17 Aralık tarihimizdeki son darbe girişimidir. Millet 30 Martta komploları bozmuştur, darbeler dönemini kapatmıştır

- "Bu ülkenin tarihinde tek bir diktatör vardır, o da CHP'nin milli şefidir. Ama aynı CHP, merhum Menderes'e de merhum Özal'a da bize de diktatör diyecek kadar yüzsüz olmuştur."

  - ABD, Avrupa, Rusya, Hindistan'da Facebook, Twitter hukuka uymak zorunda. Burası da 'bir muz cumhuriyeti' değil.

- Almanya'da Hamburg olaylarını gösteriyor diye TRT'yi kablolu yayından çıkardılar. Bunu duyun.

- Biz karalama kampanyalarına boyun eğmeyiz. Siz kendi ülkelerinize bakın. Özgürce Başbakan, bakanlara hakaret ediliyor.

- Medyaya en ağır baskıları uygulayan CHP olmuştur. Bu ülkenin tarihinde tek bir diktatör vardır, o da CHP'nin milli şefidir

- CHP sandıktan çıkamaz. Bu millet sizi çok iyi anladı, tanıdı. Gezi olaylarını, gençlerin istismarını hatırlıyorsunuz.

-  Pensilvanya'daki zat 12 Eylül'ün darbeci generallerinin 'hızır gibi yetiştiğini, Cennetlik olduğunu' söylüyordu. Ne zamandan beri Cennet'ten yer parselleyip, dağıtmaya başladın? Bu zat bizzat darbenin aracı, maşası oldular.

- İddiaların üzerini kapatmıyoruz, peşini bırakmıyoruz. Adım adım takip... Biz bunların inlerine kadar gireceğiz

15:27
 // Tanıyoruz.
Biz bu tetikçi takımını çok iyi ve yakından tanıyoruz. Ne kadar büyük ihanet içinde olduklarına onlarca yıldır hem milletimiz hem tarih şahittir. Şimdi yine aynı tayfa harekete geçti ve başbakan ve hükümet nezdinde milleti esir ve teslim almak istiyorlar cumhuriyet tarihi boyunca olduğu gibi. Ancak millet uyandı ve artık milletin eski millet olmadığını o kadar saf ve cahil olmadığını görmeliler....
10 Mayıs 2014 15:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler