YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan CHP'ye sert eleştiri
Başbakan Erdoğan katıldığı iftar programı sonrasında yaptığı konuşmada CHP'ye çok sert eleştiriler getirdi. Erdoğan Filistin olaylarında CHP'nin tarafsız oluşuna tepki gösterirken tarihteki Boraltan Olayı'na da değindi.
Başbakan'dan CHP'ye sert eleştiri
12 Temmuz 2014 / 23:45 Güncelleme: 13 Temmuz 2014 / 01:42

Erdoğan açıklamalarında CHP ve İhsanoğlu'nun Filistin olaylarıyla ilgili tarafsız olma çağrısına karşı çok sert açıklamalar yaptı. Erdoğan konuşmasında Bosna-Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç ile ilgili duygusal bir anısını da anlattı.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Aliya İzzet Begoviç için şuru kapalı kötü diyorlardı. Bizde ziyaretine gittik. Bana ‘’Buralar Evlad-ı Fatiha’ndır buralar size emanettir. Ben gidiyorum Tayyip kardeşim buraları yalnız bırakmayın’’ dedi. O bilge insan ertesi gün rahmetli oldu.

Demek ki gitmeseydim göremeyecektim ve şu anda konsey başkanı olan oğlu bana şunu söyledi, ''Siz hasteneye gelene kadar babamın şuuru kapalıydı, siz gelince babamın şuuru açıldı.'' Üzerimizde böyle bir tarihi bir yük var.

Biz tarihi sorumluluğumuzu yerine getirelim. Bizim kardeşlik anlayışımız böyle vicdansız bir anlaşıya engeldir. Bizim ülkemize gelen herkes bizim kardeşimizdir bize sığınanlara sahip çıkmak bizim sorumluluğumuzdur. Onların çocukları torunları bizi asla unutmayacaktır.

Allah’a hamdolsun gücümüz var imkanımız var. Onun için Suriye ve Irak hiçbir zaman yalnız olmayacak. Özellikle Filistin Türkiye’yi asla kaybetmeyecektir. Zulme rıza gösterenler zalimdir. Kurda merhamet etmek kuzuya zulümdür.

Boraltan olayı

Boraltan köprüsü acısını milletimize bir toplantıda anlatmıştık. 1944’te 146 Azeri kardeşimiz Rus zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınmıştı. Türkiye bu kardeşlerimizi Stalin’in askerlerine verdi. Ozaman CHP iktidardı. Bu geçmişi iyi değerlendirmemiz lazım. Azeri kardeşlerimiz Boraltan köprüsünün karşısında askerlerimizin gözü önünde kurşuna dizildi. Giderken de askerlerimize ''Bizi onlara teslim etmeyin bizi siz öldürün'' demişlerdi. Ah CHP ah senin gidecek yerin varmı.

Geride ki o merhametsiz tek parti dönemi CHP’ydi. Biz evlatlarını satanlardan olmayacağız.

 

HABER7

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler