YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan bayram sabahı büyük vefa
Başbakan'dan bayram sabahı büyük vefa
04 Ekim 2014 16:05
Başbakan Davutoğlu bayram namazı çıkışı açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu, Bayram Namazını İstanbul Fatih Camii'nde kıldı. Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu eşlik etti.

Başbakan'dan büyük vefa

Başbakan Davutoğlu namaz sonrası kendisine ilk Kur'an eğitimi veren hocasının ziyaret ederek kendisiyle bayramlaştı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bayram Namazı için Fatih Camii'ne geldi. Başbakan Davutoğlu, bayram namazını kıldıktan sonra cami çıkışı gazetecilerle sohbet etti. Bir gazetecinin "ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in eleştireleri hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine sert yanıt verdi.

Türkiye'yi eleştirmek kimsenin hakkı da, haddi de değildir

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Türkiye hakkında yaptığı eleştirelerini kabul etmediğini belirten Davutoğlu, "Biden'in eleştirilerini kabul etmek mümkün değil. Türkiye'nin uyarıları başta dinlenmiş olsaydı bunlar yaşanmazdı. Türkiye'yi eleştirmek kimsenin hakkı da değildir, haddi de değildir." dedi.

"Bütün vatandaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum"

"Süleyman Şah Türbesinin komutanıylada görüştüm. Bayramlarını tebrik ettim. Komutanımızla görüştüm, tüm askerlerimizin sağlığı yerinde, sıkıntı yok.  Aynı şekilde Kobani'deki kardeşlerimizin bayramlarını kutluyorum. Millet olarak yanlarındayız. Suriye'deki olaylar son 4 bayramdır bizi de etkiliyor. Bütün vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının bayramını tebrik ediyorum. "

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler