YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan Akaydın'a dava
Başbakan'dan Akaydın'a dava
17 Haziran 2013 17:47
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 19 Mayıs'taki açıklamalarından dolayı kendisi hakkında dava açtığını belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, “Ben de Başbakan hakkında o söylediklerimden hicap duydum” dedi.

Antalya’daki 19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Fener Alayı yürüyüşünün ardından bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında “Biz işi bitince tuvalete süpürülecek Başbakan da istemiyoruz. Biz adam gibi adam istiyoruz” demişti. Bu sözleri üzerine Akaydın hakkında 50 bin TL’lik hakaret ve tazminat davası açıldı.

Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı devam meclis toplantısının ardından açılan davayla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplayan Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, "O günkü konuşmamda doğrudan Başbakan’a yönelik konuşmadım, üzerine alınmış. İpleri Obama’nın elinde olan bir Başbakan istemiyoruz dedim. Doğrudan Başbakan’ın ipleri Obama’nın elinde demedim. Biz işi bitince tuvalete süpürülecek başbakan istemiyoruz dedim. Üzerine alınmış" şeklinde konuştu.

Açılan davayı kaybettiği zaman mendil açarak dileneceğini ifade eden Başkan Akaydın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bilirsiniz ben zengin bir adam değilim, kredi kullanır öderim. Son dönemlerde siyasi söylemler ağırlaştı. Böyle olmamalı.

Başbakan hakkında o söylediklerimden hicap duydum. Ama bizi buraya getiren kim? Bu ülkede siyasetteki üslubu ağırlaştıran, ayıplı hala getiren kim? Maalesef söylemler son günlerde çok ağırlaştı. Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı'nda Taksim Gezi Parkı'yla ilgili bir etkinlikte Başbakan'la ilgili daha yumuşak bir üslup kullandım."

 

İHA

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler