YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'a sert cevap...
İsmet İnönü'yü Hitler'e benzeten Başbakan Erdoğan'a bir cevap da CHP'li Mustafa Özyürek'ten geldi...
Başbakan'a sert cevap...
03 Mayıs 2010 / 15:11 Güncelleme: 03 Mayıs 2010 / 15:15

CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''İsmet İnönü'yü Hitler'e benzettiğini'' iddia ederek, ''Recep Tayyip Erdoğan bu benzetmesi ile, sadece İsmet İnönü'ye değil, çağdaş, laik, demokratik cumhuriyete inanan, cumhuriyetin kuruluş felsefesine sahip çıkan herkese hakaret etmiştir'' dedi.

Özyürek, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın bir konuşmasında ''İnönü'yü Hitler'e benzettiğini'' ileri sürdü.

Erdoğan'ın sözlerini ''yakışıksız'' olarak nitelendiren Özyürek, şunları kaydetti:

''İsmet İnönü, Türkiye'ye demokrasiyi getiren, çok partili hayata geçilmesini sağlayan, kurduğu demokratik düzeni işleterek iktidarı kendi eliyle devreden bir liderdir. İsmet İnönü demokrasiyi Türkiye'ye getiren liderdir. Recep Tayyip Erdoğan ise devraldığı demokratik düzeni, vesayet rejimine, diktatörlüğe dönüştürmeye çalışan Başbakandır.

Recep Tayyip Erdoğan bu benzetmesi ile sadece İsmet İnönü'ye değil, çağdaş, laik, demokratik cumhuriyete inanan, cumhuriyetin kuruluş felsefesine sahip çıkan herkese hakaret etmiştir. Bu hakareti cevapsız kalmamalı, demokratik şekilde hak ettiği cevabı almalıdır.'' A.A.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler