YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'a milliyetçilik eleştirisi
Başbakan'a milliyetçilik eleştirisi
18 Şubat 2013 11:54
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ''Başbakan Erdoğan, Türk'ü hatırlatan ve içinde Türk ifadesi barındıran her şeye nasıl bir düşmanlık hissi beslediğini dışa vurmuştur'' iddiasında bulundu.

 

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''ustalık'' döneminde ''bölücülük kumaşını ustaca işlemeye başladığını'' ileri sürdü. 

Büyükataman, şunları kaydetti:
 
''Artık gizlilik yerini aleniliğe, aymazlık ise yüzsüzlük ve küstahlığa bırakmıştır. Bir ayağı üstünde kırk yalanın belini bükmesine alıştığımız Başbakan Erdoğan, son günlerde kendisine yeni bir uğraş edinmiş ve kavram kalpazanlığına başlamıştır. Başbakanın kendine has lügatinde terör örgütünün adı 'Kandil', terörist başının adı 'İmralı' ve bölücülere boyun eğip, taleplerini yerine getirmenin adı ise 'Barış süreci' olarak geçmektedir.
 
Başbakan Erdoğan yapmış olduğu son açıklamada 'Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle çıkmasın, kimse bizim karşımıza Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız' diyerek Türk'e dair, Türk'ü hatırlatan ve içinde Türk ifadesi barındıran her şeye nasıl bir düşmanlık hissi beslediğini dışa vurmuştur. Ve geçmişte Meclis kürsüsünden Türk milliyetçiliği üzerine dile getirdiği tezlerini yine kendi çürüterek Türk milletini nasıl aldattığını ve kandırdığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Dün, Türk milletini 36 parçaya bölerek etnik unsurlara ayıran, laboratuvar ırkçılığı yapan Erdoğan'ın; bugün, 'Türk ve Kürt bir bütünün birbirinden ayrılmaz parçalarıdır' diyen milliyetçilere savaş açması ise ironinin doruk noktasıdır.''
 
Büyükataman, Türk milletinin, ''iş ekonomiye geldiğinde ayak sürüyen; işçiye, memura, emekliye azardan başkasını reva görmeyen; bölücünün, bölücü başının ayağına giden; milli meselelerimizi ayağa düşüren, Türk milletini ayakta uyuttuğunu zanneden, terörist başı ve terör örgütü arasında iletişimi sağlayarak bölücülüğün ayakçılığını yapan ve sonra Türk milliyetçiliğini ayaklarının altına aldığını ileri sürenlerin iki ayağını birden sandık başında kıracağını'' savundu. 
 
İsmet Büyükataman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
''AKP iktidarının ayaklar altına aldığı doğrudan Türk milletidir. Türk milli onuru, Türk istikbal ve istiklalidir. Türk milletinin muazzam müktesebatıdır. Türk milliyetçiliği fikri bizim göğsümüzde, gönlümüzde ve düşünce sistemimizde dört başı mamur bir şekilde hüküm sürmektedir. Oraya da Başbakan Erdoğan'ın bırakın ayaklarını alnı, ufku, çapı, hayalleri dahi yetişemez.''
 
 
AA
mertçe
 // umut
mertçe savunun ülkemizi siyasiler yoksa gün gelcek tük milleti sizin hepinizi başınızdan atacak.

NE MULU TÜRKÜM DİYENE...
20 Şubat 2013 13:52
Türkler
 // hakan
Türk milleti tarihin şerefli şanlı milletidir,Ezilmiş halkların lideri islamın bayraktarı olmuştur.

kimse karalamasın kötülemesin pkk ile görüşme derken başbakan hepten ipin ucunu kaçırdı TÜRKÜZ biz Türk milletiyiz....
20 Şubat 2013 11:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler