YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan'a büyük bir haksızlıktır"
"Başbakan'a büyük bir haksızlıktır"
03 Haziran 2013 16:00
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, gezi parkı gerginliğiyle ilgili değerlendirmesinde, "Farklı amaçlara hizmet için vatandaşı yönlendiren bir eylem diye düşünüyorum. İnsanlar sakin düşünmeli" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Taksim Gezi Parkı olaylarına ilişkin gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bakan Yazıcı, "Farklı amaçlara hizmet için vatandaşı yönlendiren bir eylem diye düşünüyorum. İstanbul sevdalısı bir Başbakan'a büyük bir haksızlıktır" diye konuştu. Taksim'e AVM yapılacağı iddialarına da değinen Yazıcı, "AVM illa kıyafet ya da yiyecek içecek satılan bir yer değil. Kültürel mirasın pazarlandığı yerin olması fena mı olur? Mangalda kül bırakmayanlar var. O külü dışarı savuranların üzerine gelecektir" ifadesini kullandı.

Marjinal grupların kitlesel olarak insanları sürüklediğine dikkat çeken Bakan Yazıcı, insanların sakin düşünmesi gerektiğine işaret etti.

Anayasa'nın ilk 3 maddesine ilişkin açıklamalarının hatırlatılması üzerine Hayati Yazıcı, 1980 darbesinin ürünü olduğu düşünülen Anayasanın kısıtlamalarının kabul edilemeyeceğine vurgu yaparak, "3 madde değişmez derseniz asıl bu dayatmadır. Konuşarak devletin hakkı kullanılır, kırmak dökmek hak değildir" şeklinde konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler