YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'a bir suikast girişimi daha!
İstanbul Sultangazi’'de açılışa katılan Başbakan Erdoğan'a silahlı saldırı planlandığı ortaya çıktı. Kalabalığın içindeki eli silahlı saldırganı fark eden korumalar, suikastı son anda engelledi.
Başbakan'a bir suikast girişimi daha!
07 Haziran 2014 / 09:04 Güncelleme: 07 Haziran 2014 / 09:17

Akşam'ın haberine göre; İstanbul Sultangazi Belediye Başkanlığı Ek Hizmet binası açılışına katılan Başbakan’'a silahlı saldırının koruma polisleri tarafından son anda engellendiği ortaya çıktı.

Açılışın ardından makam aracına binen Erdoğan, vatandaşların arasından ilerlemeye başladı. Hareket halindeki otomobili ve Başbakanlık konvoyu bir süre sonra yavaşladı. Bu sırada konvoyun yanından yaya olarak ilerleyen korumalar kalabalığın arasında bir şahsın elinde silah gördü.

Polislerin kendisine hamle yaptığını gören şahıs, elindeki silahı Başbakan'ın otomobiline doğru fırlattı. Üç koruma polisi tarafından etkisiz hale getirilen saldırgan, sivil bir otomobile bindirilerek gözaltına alındı.

Suikastçının Başbakan’'ın otomobiline doğru fırlattığı silahın şarjörünün boş olduğu ancak namluya sürülmüş bir adet 9 mm çapında mermi bulunduğu tespit edildi.

Polisler, saldırganın 32 yaşında F.Y. olduğunu belirledi. Zanlı F.Y. sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Gözaltında tutulan ve bağlantıları incelenen F.Y.’nin akli dengesinin yerinde olduğu ve örgüt bağlantısı bulunmadığı tespit edildi.

Zanlıyı sorgulamak için Ankara'dan 4 terör uzmanı gönderildi. Çapraz sorguya alınan F.Y.’nin ifadesinde market işlettiği, amacının Başbakan’ı vurmak değil, sadece korkutmak olduğunu söylediği öğrenildi.

Zanlının ayrıca komutanlar cezaevinde tutulduğu için Erdoğan'a kin beslediğini söylediği öne sürüldü. F.Y.’nin çelişkili ifadeleri nedeniyle tüm bağlantıları araştırılıyor.

R.T.E
 // M.N.A
Allah Başbakanımıza uzun ve hayırlı ömür versin bu suikast düzenleyen kiralık alçak ı da Allah kahretsin...
07 Haziran 2014 11:24
Ahmak
 // Rızvan
Ahmak herif herkesi kendileri gibi sanıyorlar. Ölümden korksaydık bu işlere girermiydik...
07 Haziran 2014 10:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler