YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan’a beddua eden vekile tepki
Başbakan’a beddua eden vekile tepki
24 Kasım 2013 21:15
AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Çanakkale’de katıldığı bir programda Başbakan Erdoğan’a beddua eden CHP’li Tolga Çandar’a tepki gösterdi.

Çanakkale’de CHP Kepez Belde Başkanlığı’nca düzenlenen, ’Başöğretmen Atatürk’ konulu panele konuşmacı olarak katılan CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve beddua ettiği yönündeki haberler üzerine bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Çandar’ı kınadı.

AK Parti’li Daniş, "Kepez Belde teşkilatının düzenlediği bir panelde konuşan Muğla Milletvekili Tolga Çandar’ın Sayın Başbakanımız’la ilgili, ağza alınmayacak, bir siyasetçiye, özellikle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bir üyesine yakışmayacak sözlerini bugün basından öğrenmiş bulunuyoruz. Misafir olarak geldiği, davet üzerine geldiği Çanakkale’de, TBMM üyesine, bir milletvekiline, bir partinin genel başkanına, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na kullanmış olduğu cümlelerin kabul edilmesi, hiçbir şekilde mümkün değildir. Tahmin ediyorum ki, bu basına yansıdıktan sonra kendisi özür dileyecektir.

Veya örgütü, yani CHP Teşkilatı, başta Çanakkale teşkilatı olmak üzere bununla ilgili girişimlerde bulunacaktır ve gereğini yapacaklardır diye düşünüyorum. Bu üslup, bu dil, bizim siyasette hiçbir zaman hoş görmediğimiz, kullanmadığımız, ne milletvekiline ne siyasete yakışmayacak bir üsluptur. Bu ifadeleri hiçbir şekilde kendisine yakıştıramadık. Ümit ediyorum ki, CHP yöneticileri de bu ifadeleri kendi partilerine yakıştırmayacaklardır" dedi.

Daniş’in açıklaması şöyle devam etti: "Özellikle sayın milletvekilinin ifade ettiği, Çanakkaleli, bizim hemşehrimiz olan bir tuğgeneralin oğlunun vefatı üzerine yaptığı ziyareti, hoş karşılanmayacak şekilde orada ballandıra ballandıra anlatıyor olması, o ailenin acılarını hatırlatmaktan başka bir şey olmamıştır. Biz o cenazede, AK Parti’nin 2 milletvekili olarak bulunduk.

Bunu kendisine mal ederken, CHP Çanakkale milletvekillerini de refüze eder bir ima ile söylemesi, ayrıca siyaseten şık olmamıştır. Nereden bakılırsa bakılsın bu bir faciadır. Siyasete, siyasetçiye yakışmayan bir üsluptur, bir dildir. Özellikle sanatçı kimliği adı altında, bu daha da vahim bir duruma gelmektedir. Ayrıca ordu mensubu olduğunu ifade edip, verdiği bu örnekler üzerinden de kendisini cuntacı olarak ifade etmesi, nasıl bir ruh haline, nasıl bir vizyona sahip olduğunun en büyük göstergeleridir. Bir talihsizlik olmuştur. Yakışmamıştır. Siyasete, bir siyasetçiye, bir milletvekiline, sanatçı kimliğine yakışmamıştır. Biz üzüntülerimizi dile getiriyoruz. En kısa sürede kendisinden ve örgütünden bu konuyla ilgili açıklama bekliyoruz."

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler