YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım'ın Japon Bakan'ı kabul etti
Başbakan Yıldırım'ın Japon Bakan'ı kabul etti
08 Eylül 2016 20:43
Başbakan Binali Yıldırım, Japonya Uzay Teknolojileri Bakanı Yosuke Tsuruho'ya, ülkesinin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde gösterdiği dayanışma dolayısıyla teşekkür etti.

Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde, Japonya Uzay Teknolojileri Bakanı Tsuruho'yu kabul etti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Tsuruho, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ve Japon Hükümetinin 15 Temmuz'daki menfur darbe girişimi karşısında Türkiye'ye dayanışma mesajını iletmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdiğini bildirdi. 

Tsuruho, ayrıca, seçim bölgesi olan Wakayama'ya bağlı Kuşimoto halkının da iyi dilek ve temennilerini de beraberinde getirdiğini belirtti.

Başbakan Yıldırım da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi karşısında Japonya'nın gösterdiği dayanışma için teşekkürlerini dile getirerek, FETÖ'nün, yapılanması bulunan her ülke için bir tehdit arz ettiğini, bu çerçevede, Japonya ile iş birliğine hazır olduklarını kaydetti.

Ertuğrul Fırkateyni faciasının yaşandığı Kuşimoto'nun, hem Türkiye tarihinde acı bir sayfa hem de Japon halkıyla dostluğun bir nişanesi olduğunu vurgulayan Yıldırım, bu tarihi olayın her daim gelişmekte olan Türk-Japon ilişkilerine güçlü bir temel kazandırdığını, bu sağlam dostluk bağları üstünde üst düzey siyasi diyaloğu sürdürerek, Türk-Japon ilişkilerini geliştirmeyi arzu ettiklerini söyledi. 


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler