YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım'dan Ramazan Bayramı mesajı
Başbakan Yıldırım'dan Ramazan Bayramı mesajı
04 Temmuz 2016 16:16
Başbakan Binali Yıldırım Ramazan Bayramı dolayısıyla bayram mesajı yayınladı.

Başbakan Binali Yıldırım, "79 milyon vatandaşımız müsterih olsun ki tüm gayretimiz huzur ve kardeşliğimizin daim olmasıdır. Terör belasını bu ülkenin gündeminden çıkarmak için ahdettik. Gece gündüz demeden hep birlikte çalışıyoruz, şehirleri hain terör odaklarından temizledik, temizliyoruz." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Huzur ve dayanışmanın yaşandığı, bir ve diri olmanın anlam bulduğu günün geldiğini ifade eden Yıldırım, bu kutlu günlerde uzakların yakın olması, dostlukların pekişmesi ve küslüklerin son bulması temennisine bulundu.

Vatandaşlar evlerinde güven içinde olsun diye bir an dahi düşünmeden kendini feda eden, vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan yürüyen, "Onlar ölü değildir, onlar diridirler fakat siz bilemezsiniz" müjdesine mazhar olan şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyen Yıldırım,Allah katındaki en üst mertebelerden olan gazilik mertebesine ulaşan gazilere de hayırlı ve bereketli ömür diledi.

"Üstu¨nlerin hukukundan, hukukun u¨stu¨nlu¨ğu¨ne geçen bir Turkiye var"

"79 milyon vatandaşımız müsterih olsun ki tüm gayretimiz huzur ve kardeşliğimizin daim olmasıdır. Terör belasını bu ülkenin gündeminden çıkarmak için ahdettik. Gece gündüz demeden hep birlikte çalışıyoruz, şehirleri hain terör odaklarından temizledik, temizliyoruz" diyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Sizlerden bir dua da Gazze’de, Suriye’de ve dünyanın farklı bölgelerinde aynı gönül dilini konuşan kardeşlerimizin yaşadığı acı ve sıkıntıların son bulması için istiyorum. Huzur, barış ve kardeşliğin 5 kıta, 7 iklimde egemen olması için elimizden ne geliyorsa fazlasını yapmaya gayret gösteriyoruz. 14 yıl önce başladığımız kutlu yürüyüşümüz devam ederken her zamankinden daha gu¨çlu¨ bir Türkiye var bugün. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye her alanda kalkınmış. Tu¨m du¨nyada mazlumların umudu, kimsesizlerin sesi olan, gu¨ndem belirleyen, bayrağı 5 kıtada dalgalanan, milletini vesayet ve yasaklardan uzaklaştıran, demokrasiye inanan ve onu yu¨celten, u¨stu¨nlerin hukukundan, hukukun u¨stu¨nlu¨ğu¨ne geçen bir Tu¨rkiye var bugu¨n."

"Bayrağımız bir, türkümüz bir, canımız bir, yazgımız bir"

Yıldırım, vatandaşların desteğiyle "ülkenin bahtı ak olsun" diye yeni hedeflere doğru koşmaya devam edeceklerini, bu azimle çalışmaya devam ettikleri takdirde yarınların daha güzel ve daha aydınlık olacağını vurguladı.

Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için gece gündüz çalıştıklarını, 2023 hedeflerine hızla ilerlediklerini aktaran Yıldırım, şunları belirtti: 

"Sözlerime son verirken milletimiz ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı bir kez daha tebrik ediyor, birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin daha da güçlenmesini, tüm insanlığın huzur ve barışına vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Bayrağımız bir, türkümüz bir, canımız bir, yazgımız bir bizim. Bu bayram bizim, bu memleket hepimizin. Bayramımız mübarek olsun." 

 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler