YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım'dan Moody's'e tepki
Başbakan Binali Yıldırım, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in, Türkiye'nin kredi notuna ilişkin kararını eleştirerek, bu değelendirmelerin tarafsız olduğunu düşünmüyoruz. Algı oluşturma gayretlerini görüyoruz" ifadelerini kullandı.
Başbakan Yıldırım'dan Moody's'e tepki
24 Eylül 2016 / 17:31 Güncelleme: 24 Eylül 2016 / 17:31

Başbakan Binali Yıldırım, Moody's'in açıklamalarına tepki gösterdi. Kuruluşun, 2 gün önceki 'Türk ekonomisi 15 Temmuz'un şokundan kolayca çıktı' şeklindeki açıklamasına vurgu yaparak, "2 günde ne değişti? Burayı anlayamadık, sormak gerek" sorusunu yöneltti.

MERKEZ BANKASI PİYASAYA PARA VERMEK İHTİYACI DUYMADI

Bizim değerlendirmemiz çok açık. Bunu görmek için 16 Temmuz'a gitmek lazım. Türkiye darbe girişimiyle karşı karşıya kalıyor, ekonomik göstergelerde kayda değer değişiklik olmuyor. Merkez Bankası piyasaya para vermek ihtiyacı duymuyor. 

Vatandaş para çekmiyor, döviz bozdurarak piyasaya veriyor. Ekonomi tıkır tıkır işliyor. Mali disiplin gözardı edilmiyor. Ekonomimizde, yatırım en önemli önceliğimiz. Ekonomiye destek en önemli önceliğimizdir. 

2 GÜNDE NE DEĞİŞTİ?

Darbeye rağmen birçok yapısal düzenleme yaptık. Bu değerlendirme kuruluşu 2 gün önce 'Türk ekonomisi 15 Temmuz'un şokundan kolayca çıktı' diyor. 2 günde ne değişti? Burayı anlayamadık, sormak gerek. 

Türk ekonomisi 3-5 değerlendirme kuruluşunun raporlarına göre hizaya geçecek değil. Dünyanın hangi ekonomisinde 27 çeyrek ardarda büyüme sağlayan ülke var? Etrafımızda savaşlar var, turizm alanında bir yavaşlama yaşadık ama seneye onu da düzelteceğiz. Bu değelendirmelerin tarafsız olduğunu düşünmüyoruz. 

BİZİM KAYNAĞIMIZ MİLLETİMİZDİR

Algı oluşturma gayretlerini görüyoruz. Buna benzer konular önümüze gelecektir. 2001'de yerle bir olmuş ekonomiden bugün 1'ken 3 olmuş, mega projeler hız kesmeden devam eden bir Türkiye var. Bizim kaynağımız milletimizdir. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler