YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na net cevap
Başbakan Binali Yıldırım, "FETÖ'cü terörle mücadele konusunda daha olumlu, daha müspet bir tavır içerisinde olmasını bekliyorum. Kendisiyle birkaç kez görüştük. Buna rağmen anlaşılmayan konular var, gerekirse tekrar anlatırız" dedi.
Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na net cevap
24 Eylül 2016 / 16:21 Güncelleme: 24 Eylül 2016 / 17:01

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine cevap verdi. Yıldırım, FETÖ ile ilgili Kılıçdaroğlu ile  birkaç kez görüşüldüğünü ifade ederek, "Buna rağmen anlaşılmayan konular var, gerekirse tekrar anlatırız"  dedi.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

SİYASİ İSTİKRAR DENİNCE TEK BAŞINA İKTİDAR ANLAŞILIR

AK Parti 14 yıldır tek başına iktidar. Sayın Kılıçdaroğlu istikrardan neyi kastediyor bilmiyorum ama siyasette istikrar deyince bütün dünyada güçlü siyasi irade anlaşılır, tek başına iktidar anlaşılır.

Aslında istikrar 14 yıldır devam ediyor. Neye rağmen devam ediyor  Darbe girişimine rağmen devam ediyor. Vesayet heveslileriyle mücadeleye rağmen devam ediyor. 14 yılda 1 Türkiye'yi 3 Türkiye yaptık, 3'e katladık, aynı zamanda da 3 tane darbe girişimini yerle bir ettik.

SAYIN KILIÇDAROĞLU FİKRİNİ Mİ DEĞİŞTİRDİ?

Sayın Kılıçdaroğlu ile 15 Temmuz darbe gecesi öncesinde bir telefon görüşmemiz oldu. Bize söylediği 'Bu bir darbe girişimidir, bu milli iradeye karşı bir kalkışmadır, bu konuda sizin yanınızdayız, sonuna kadar sizi destekliyoruz'. Şimdi 15 Temmuz'dan bu zamana 2 aydan biraz fazla zaman geçti, ne değişti?  Sayın Kılıçdaroğlu fikrini değiştirdi mi yoksa Türkiye'de başka bir şey mi oldu

15 TEMMUZ'UN SORUMLUSU FETÖ VE ONUN BAŞIDIR

15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu ne aziz milletimizdir ne de Sayın Kılıçdaroğlu'dur. Dünyanın başına bela olan FETÖ terör örgütü ve onun başıdır. Olayı bir kere net olarak ortaya koyalım ve bu alçak terör örgütünün de bütün izlerini, bütün bağlantılarını ortaya çıkarmak ve bu topraklardan temizlemek de hükümet olarak bizim boynumuzun borcudur.

GEREKİRSE TEKRAR ANLATIRIZ

Ben bir kez daha Sayın Kılıçdaroğlu'ndan Yenikapı ruhunun gereğine uygun olarak birlik, beraberlik, dayanışma içerisinde, gerek bölücü terörle, gerekse FETÖ'cü terörle mücadele konusunda daha olumlu, daha müspet bir tavır içerisinde olmasını bekliyorum. Kendisiyle birkaç kez görüştük. Buna rağmen anlaşılmayan konular var, gerekirse tekrar anlatırız. 

SAPLA SAMAN BİRBİRİNE KARIŞMAYACAK

Bu terör örgütü kapalı bir kutu, saydam değil, ilişkileri gizemli. Bunu yanlış yapmadan, itinayla sorumluları ortaya çıkarmak kolay bir iş değil. Onun için biz memuriyetten çıkardığımız epeyce sayıda insan var, mahkemelerin gözaltına aldığı, tutukladığı bizzat darbeye fiilen iştirak etmiş olanlar var.

Dolayısıyla büyük bir kitleyi oluşturuyor. Bu doğrudur. Ancak bunu yapmazsak Türkiye tekrar bu tehditle karşı karşıya kalır. Bunu milletimizin bilmesi lazım.

Bundan sonra yapacağımız iş nedir  Hatalar, yanlışlar varsa düzeltecek mekanizmalar da var. Sapla saman birbirine karışmayacak, kurunun yanında yaş yanmayacak ve intikamla değil, adaletle muamele edilecek.

DARBEYİ GÜNDEMDEN DÜŞÜRMEK EN BÜYÜK KÖTÜLÜKTÜR

Türk adaleti iş başındadır, darbecilerden hesap sormaya başlamıştır. O bakımdan darbeyi gündemden düşürüp, darbecileri savunmaya kalkmak bu şehitlere, gazilere yapılabilecek en büyük kötülüktür. Bir an önce bu konuda herkesin gerekli sorumluluğu almasını bu millet bekliyor.

İLİŞKİLERİN DÜZELMESİNDEN MEMNUN OLMUYORLAR

Sayın Kılıçdaroğlu orada da eleştiriyor, ilişkiler düzelip işleri yoluna koyunca yine memnun olmuyor. Nasıl yapacağız. İkisini de eleştiriyorsunuz. Niye anlaştınız Rusya ile, İsrail ile; anlaşmayınca da niye düşmansınız diyor. Biz milletimize bir şey söyledik, hem içeride hem dışarıda dostlukları artıracağız, düşmanlıkları azaltacağız. 

TRİBÜNLERE SÖZ SÖYLEMEK SEÇİM MEYDANLARINDA OLUR

Biz atışarak değil, el sıkışarak, konuşarak sorunların çözülmesinden yanayız. Tribünlere, meydanlara söz söylemek seçim meydanlarında olabilir. Diğer zamanlarda ülke sorunlarına karşı asgari müştereklerde birleşmek lazım. O nedenle genel başkanlarla bir araya geldik. Küçük bir uzlaşmayla anayasa değişikliği söz konusu oldu. Bunun da kararını verip yolumuza devam edeceğiz.

EN BÜYÜK MAĞDUR 241 ŞEHİDİN YAKINIDIR

Milletin mağduriyetini nereye koyacağız. En büyük mağdur 241 şehidin yakınıdır. 79 milyon vatan evladıdır. En önce konuşmamız gereken budur. Bu terör örgütü kapalı bir kutu. Saydam değil. İlişkileri gizemli.

Bunu yanlış yapmadan, itinayla sorumluları ortaya çıkarmak kolay değil. Biz memuriyetten çıkardığımız epeyce insan var, mahkemelerin gözaltına aldığı, tutukladı, darbeye iştirak edenler var. Büyük bir kitle var, doğru.

Bunu yapmazsak Türkiye bu tehditle tekrar karşı karşıya kalır. Bundan sonra hatalar, yanlışlar var düzeltecek mekanizmalar da var, gerekli komisyonlar da kuruldu, haksızlık yapıldığını düşünen her kim varsa müracaat ediyor. Bunlar değerlendirilecek, haksızlık yapıldıysa düzeltilecek. Sapla saman birbirine karışmayacak. 

EKONOMİK RAKAMLAR

Ekonomi ile ilgili de konuya gelince, rakamlara takla attırmakla rakamlar düzelmez. Dünyada ölçüsü belli. Borcunuzun milli gelire oranı, borç ödeme kabiliyeti nedir buna bakılır. 2002'den önce borcun milli gelire oranı yüzde 74. 100 lira kazanıyorsak, 74'ünü borca veriyoruz.

Bugün yüzde 32 olmuş. 2002'de bütün vergilerin yüzde 86'sı borca veriyorsun. Bugün 100 lira vergi alıyorsun, 12 lirasını borca veriyorsun. 88 lirasını da milletin ihtiyacına harcıyorsun.

MOODY'S'İN AÇIKLAMASI

Türk ekonomisi 3-5 tane değerlendirme kuruluşunun raporlarına göre hizaya geçecek bir ekonomi değildir. Türk ekonomisi, üreten, büyümeyi ve istikrarı hedef alan, 79 milyon vatandaşının refahını ve kalkınmasını hedef alan bir ekonomidir.

Avarel'e lâf anlatmak...
 // Rasim DUMAN
Adam zırcâhil, ebleh ve ahmak. Üstelik te hamakat-ül hamakat , zira, kendisinin "akıllı", başkalarının câhil ve ahmak olduklarını zân ve hatta "iddiâ" ediyor. Tam bir "ümitsiz vak'a". Canlı Hayvan Pazarı'nın "Umum Müdürü" olmaya da, böyle biri yakışır zâten. Başbakanımız'ın işi çok zor hakikaten ; böylelerini muhatap alıyor, kıymetli zamanlarını hebâ ediyor, nefesini tüketiyor, yoruluyor. Sinirlerinin yıpranması da cabası......
25 Eylül 2016 Pazar 07:42
bu nasıl bir ahlaksızlık!?
 // Ömer
Sn.Cumhurbaşkanı ve başbakan bu yahudi uşağını yabancıya anlatmadan önce Özelliklede kendisini çok iyi gizlemekte mahir Ş.Tayar ve sessizliğe görünmüş 4 maymunu oynayan vekilelere anlatsınlar.Ş.T Güneydoğu İmamı diye ispiyonladığın Rektör ile somut bir delil sunabilecek misin? Tüm şeytani ispiyonlarına rağmen halen devam edecek misin acaba Feto'ya; "ılımlı İslam adı altında kiralanan şaklaban"diyen birini diğer kriptolar yöntemi ile şikayet etmek ile Fetodan bu kez 1 Sterlin mi alacak mısınız...
24 Eylül 2016 Cumartesi 22:37
1
 // 1
Duvara anlatmak daha kolay olacaktır. Yada Bir Merkepe Ne Bileyim İşte Onlar Anlarda Bu Yaratık Anlamaz......
24 Eylül 2016 Cumartesi 21:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler