YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım'dan CHP'ye hodri meydan: Ona da varız!
Başbakan Binali Yıldırım, CHP'nin Amerika tipi başkanlık sistemi önerisine, "Biz Türk tipini tercih ediyoruz ama siz Amerikan tipi başkanlık olsun diyorsanız ona da varız, hodri meydan" dedi.
Başbakan Yıldırım'dan CHP'ye hodri meydan: Ona da varız!
14 Haziran 2016 / 11:52 Güncelleme: 14 Haziran 2016 / 12:56

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında konuştu.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

KILIÇDAROĞLU'NA HODRİ MEYDAN

Bir televizyon programında Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki 'Amerika'daki gibi bir başkanlık sistemi getiriyorsanız, buyurun'. Biz bunu 'biz hazırız' olarak anlıyoruz. Biz buyurduk, siz de buyurun, Amerikan tipi olsun. Biz Türk tipini tercih ediyoruz ama siz Amerikan tipi başkanlık olsun diyorsanız ona da varız, hodri meydan

TARİHLE İLGİLİ DEFTERLERİ KARIŞTIRMAYA KALKARSAK...

Soykırımla ilgili, geçmişle ilgili, tarihle ilgili defterleri karıştırmaya başlarsak orada Türkiye'nin adını göremezsiniz. Türkiye'den başka herkesin adını görebilirsiniz. Ecdadımız üç kıtada 619 yıl hoşgörüyle, kardeşlikle hüküm sürmüş ve hiçbir meşrepten, hiçbir milletten, hiçbir inanç grubundan birbirleriyle çatışmalarına asla müsaade etmemiştir.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ŞEHİRLERDEKİ DİRENCİ KIRILDI

22 Temmuz'dan beri terörle güvenlik esaslı mücadelemiz sonucunda, şehirlerde ve ilçelerde terör örgütünün direnci tamamen kırılmış ve devlet ülkenin her köşesinden vatandaşımızın huzur ve güvenliğini sağlayacak önlemi almıştır. 

Artık ümidi kalmayan terör örgütü üst akıldan öğütler alarak kırsalda yeni tezgahlar içerisindedir. 

SURİYEN'NİN KUZEYİNDE YENİ BİR OLUŞUMA İZİN VERİLMEYECEK

Türkiye toprak bütünlüğü, bağımsızlık açısında Suriye'nin kuzeyinde yeni bir oluşuma izin vermeyecek. 

Türkiye'nin huzurunu bozan, canını yakmaya çalışan terör örgütlerine müzahir davranışlar içerisine girmelerini de, Suriye'de özgürlük mücadelesi adı altında bir takım çalışmalara girişmesini müsamaha ile karşılamayız.

BU HAFTA ZORLU BİR YASAMA HAFTASI

22 gündür boş durmadık. Bir yandan yasama faaliyetlerini, kararlı ve azimli şekilde sürdürdünüz. 

Geçtiğimiz günlerde Elektrik Piyasası Kanunu, elektriğin daha verimli kullanılması ve kayıp-kaçağın kontrol altına alınması öngören bu yasayı sonuçlandırdınız. 

Bu hafta zorlu bir yasama haftası. Gerek komisyonlarda, gerek Genel Kurul'da reform niteliğinde düzenlemeler gelecek. Bu kanunların çıkmasıyla birçok alanda çok ciddi düzenlemelere imza atmış olacağız. 

BAKANLAR KURULU'NDA KARARLAŞTIRILAN DÜZENLEMELER

Bakanlar Kurulu'nda da kararlaştırdığımız üzere, birkaç düzenleme hakkında bilgilendirmek isterim. 

Gündemimizde bir güvenlikle ilgili TSK'nın, polis teşkilatımızın, korucu ve jandarmamızın, operasyonlardaki kararlılığını artırmaya yönelik, koordinasyonu artırmaya yönelik bir düzenleme var. Bu düzenleme ile ilgili esas itibariyle getirilen yeni bir şey yok. 

Mülki idare amirliklerin ihtiyaç duyduğunda destek alması mevcut kanunlarda olan bir şey. 

Burada getirilen, değişik kanunlarda olan düzenlemeler bir araya getiriliyor ve koordinasyonu kurmasını sağlayacak, uyum içerisinde çalışmasını düzenleyecek. 

Diğer boyutu da burada yapılan faaliyetlerin görev kapsamında sayılması ve buna göre hukuki süreçlerin denetim altına alınması. Burada güvenliği tehdit edecek yapılan çalışmalarda güvenlik unsurlarımızın moralini yüksek tutmak ve hukuki sorumluğunu düzenlemek için yapılacaktır.

Muhalefet partilerinin bir kısmı olumlu tutum içinde. HDP olabildiğince köstek olmaya çalışacak. 

Onlara önerimiz safınızı net olarak ortaya koyun; terörün mü, milletin mi yanındasınız? 5 milyona yakın vatandaşımız hayal kırıklığı yaşıyor. Van'da, Diyarbakır'da gördük. 

OPERASYONLAR BİTTİ AMA İŞİMİZ DAHA YENİ BAŞLIYOR

Sur'da, Silopi'de, Şırnak'ta, İdil'de operasyonlarımız bitti ama işimiz yeni başlıyor. Oraları eskisinden daha güzel imar edeceğiz, mamur edeceğiz. 

Ancak, burada da yine, sahada vatandaşlarımızın aklını çelmeye çalışan HDP ve onların taraftarlarını görüyoruz. 'Hiçbir kağıt imzalamayın', 'Rıza göstermeyin', 'Biz sizin hakkınızı uluslararası mahkemelerde arayacağız'. 

Sen uluslararası mahkemelerde hak arayacağına, bunun sorumlusu sensin, hesabını vereceksin. Yaptığınız yetmiyormuş gibi şimdi bir de engel olmaya çalışıyorsunuz. 

ONLAR KREDİLERİNİ TÜKETTİLER

Hiç ama hiç tereddüt etmesin vatandaşlarımız, onlar kredilerini tükettiler, her şey ortaya çıktı. Vatandaş devletiyle, milletiyle birlikte. İnsanların içine çıkarmıyorlar. Bundan sonra işleri daha da zor olacak.

DOĞU VE BATIDA GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURACAĞIZ

Biz parti, gençlik teşkilatlarımızda ve milletvekilleri, bakanlarımızla doğu ve batıda gönül köprüleri kurmak üzere çok güzel programlar hazırladık. Vatandaşlarımızla bir ve beraber olmaya devam edeceğiz, onlarla bir olmaya devam edeceğiz.

Van'da muhteşem bir sokak iftarı gerçekleştirdik. Ekmeğimizi paylaştık, onları dinledik. Bölgenin en büyük havaalanını kazandırdık, toplu açılışlarımızı gerçekleştirdik. 

 

CHP ile yola çıkılmaz. anlayın artık bunu.
 // hursit dilaver
ama o lafı yanlışlıkla etti kemal bey..bilerek değil..onun lafına bakıp ta hodri meydan demek yanlış..yarın hemen vazgeçecek..onun gazına gelip dokunulmazlıklar çorbaya döndü eski hükümet zamanında.daha önce de İSTİKŞAFİ görüşmeler dedikleri vardı da , 1 ayın sonunda AKPNIN 14 YILDAN BERİ YAPTIKLARININ RESTORASYONUNA GELDİ DAYANDI.aynı hataya gelmeyin.CHP ile asla işbirliği yapmayın. sonunda pişman olursunuz.vallah ne olduğunuzu anlamazsınız da.. ama böyle konuşmamıştık demeye başlarsınız....
14 Haziran 2016 Salı 16:21
 // milliye
Amerika demeiştir o, Pensilvanya demek istemiştir dili sürçmüştür....
14 Haziran 2016 16:14
 // Ömer
chp nin başındaki zat tıpkı terör devleti ısraildeki gayri meşru yapılaşma karşısında kör ve sağırı oynayıp Türkiyedeki Kentsel Dönüşüm Mağdurları yazısıyla nifak peşindeki yahudisevici gila benmayor misali dışardan kumanda edilmekte.ahlak yoksunu ısraildeki buldozerlerle yıkılan evleri mezarlıkları yaz sana? Chp çarşı misali kendine bile karşı......
14 Haziran 2016 14:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler