YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım ve Bahçeli'den ortak açıklama
MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açtığı davaları geri çekmesi konusunda, "Birlik, beraberlik, dayanışmaya katkı sağlayabilecek olumlu, güzel bir yaklaşım olmuştur. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.
Başbakan Yıldırım ve Bahçeli'den ortak açıklama
01 Ağustos 2016 / 16:23 Güncelleme: 01 Ağustos 2016 / 17:26

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP lideri Devlet Bahçeli görüşmenin ardından ortak basın açıklamasında bulundu. 

Yıldırım, tehlikenin tamamen defedildiğnin söylenemeyeceğini ifade ederek, "OHAL'e dayanılarak çıkarılan KHK'larda amaç darbe teşebbüsüne yönelik risklerin bertaraf edilmesi ve siyasetin normalleştirilmesi, bu anlamda siyaset dışı girişimlerin ortadan kaldırılmasıdır" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli ise, verimli bir görüşme olduğunu söyleyerek, OHAL'in başarıyla devam edeceğini ve Türkiye'nin darbe tehdidinden tamamen kurtulacağını belirtti.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

OHAL BAŞARIYLA DEVAM EDECEK

MHP lideri Devlet Bahçeli görüşme sonrasında  yaptığı açıklamada, "Sayın Başbakanımız 15 Temmuz'dan bugüne kadar geçen süre içerisinde özellikle OHAL uygulamaları ve KHK'ler üzerinde görüşlerimizi almışlar, kendileri de bilgi vermiştir. Verimli bir görüşme olmuştur. OHAL başarıyla devam edecek, Türkiye darbe tehdidinden kurtulacaktır" dedi.

ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR EDİYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açtığı davaları geri çekmesine de değinen Bahçeli, "15 Temmuz sonrasında Türkiye'de yaşanan gelişmeleri de göz önüne alarak normalleşme sürecine ve partiler arasındaki birlik, beraberlik, dayanışmaya katkı sağlayabilecek olumlu, güzel bir yaklaşım olmuştur. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

Başbakan Yıldırım da yaptığı açıklamada şunları söyledi:

TEHLİKENİN TAMAMEN DEFEDİLDİĞİ SÖYLENEMEZ

15 Temmuz gecesi Türkiye büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Muhalefet partisi liderlerinin verdiği destek bu belanın defedilmesinde faydalı olmuştur. Medyamız da çok güzel bir sınav vermiştir. Tehlike tamamen defedildiği söylenemez. Bu yapı, darbe teşebbüsüne katılanlarla sınırlı değil.

KHK'LARDAKİ AMAÇ RİSKLERİN BERTARAF EDİLMESİDİR

OHAL'e dayanılarak çıkarılan KHK'larda amaç darbe teşebbüsüne yönelik risklerin bertaraf edilmesi ve siyasetin normalleştirilmesi, bu anlamda siyaset dışı girişimlerin ortadan kaldırılmasıdır.

Bundan sonra yapılmasını düşündüğümüz çalışmalarla ilgili bilgi sundum. Kendisi de görüşlerini bizimle paylaştı. Çok verimli, güzel bir ziyaret oldu.

Bu tür görüşmelerin devamını ülkemizin birliği için, terörle mücadelede başarı için, milletimizin kucaklaşması için önemli bir fırsat oluşturacağını gördük.

İDAM KONUSUNU GÖRÜŞMEDİK

İdam konusunu görüşmedik. Yeni anayasa konusunda MHP'den de bir arkadaş görevlendirilecek. Çalışmalarını yapıp Genel Başkanlara arz edecekler. Bunun için zaman başlamış durumda. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler