YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım Türkiye'nin ulaşım politikasını 3 kelimeyle anlattı
Başbakan Binali Yıldırım, "Bizim yeni ulaşım politikamızda 3 şey var; az yakıt, ez vakit, az nakit. İşte bu köprünün amacı da bu. Bu yolun hizmete girmesiyle yılda yaklaşık 800 trilyonluk bir tasarruf sağlanmış olacak" dedi.
Başbakan Yıldırım Türkiye'nin ulaşım politikasını 3 kelimeyle anlattı
01 Temmuz 2016 / 14:18 Güncelleme: 01 Temmuz 2016 / 14:32

Başbakan Binali Yıldırım cuma namazını Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Camisi'nde kıldı. Yıldırım, namaz çıkışında açıklamalarda bulundu.

Yıldırım: "Osmangazi Köprüsünün ücreti 89 lira olacak. Öyle söylendiği gibi 130-140 lira değil. Eğer Körfez'den dolaşsa, gemiyle gitse zaman ve yakıt kaybını dikkate alırsak köprü her bakımdan daha cazip. Köprüden geçtiğimizde Gebze'den Gemlik'e kadar 20 dakika, yıl sonu Bursa'ya 45 dakika, 2018'in sonu da İzmir'e 2 saat 50 dakikada vatandaşlar varmış olacak. Bizim yeni ulaşım politikamızda 3 şey var; az yakıt, ez vakit, az nakit. İşte bu köprünün amacı da bu. Bu yolun hizmete girmesiyle yılda yaklaşık 800 trilyonluk bir tasarruf sağlanmış olacak" dedi.

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

"Milletim rahat olsun, moralimizi bozmayalım. Bugünler dayanışma günüdür, bugünler kardeşlik günüdür, bugünler acıları paylaşma günüdür. Bunlar da gelip geçecek. Türkiye medeniyet yolculuğunda emin adımlarla ilerleyecek."

"Bu yaşanan terör hadisesinden sonra bütün dünya bizimle kenetlendi, bizimle dayanışma içine girdi, birçok ülkeden, doğudan, batıdan, Afrika'dan, kuzeyden güneyden, hatta bizimle ilişkileri olmayan ülkeler dahi üzüntülerimizi paylaşmak için adeta yarıştılar. Avrupa'nın birçok yerinde Türk bayrağı dalgalandırıldı, bayraklar yarıya indirildi. Bu terör, inşallah insanlığın terörde herhangi bir çifte standart yapmadan, senin teröristin iyidir, benimki kötüdür diye bir ayrıma girmeden topyekun mücadele için bir milat olur. Biz yıllardan beri terörle mücadelenin sadece Türkiye'nin meselesi değil insanlığın meselesi olduğunu hep söyledik. Geç de olsa bunun fark edilmiş olması sevindirici bir şey."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler