18 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın193,760
 • BIST93.043
 • Dolar4,7189
 • Euro5,4759
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2473
 • İstanbul26 °C
 • Ankara25 °C
 • İzmir28 °C
 • Konya22 °C
 • Adana23 °C
 • Antalya26 °C
 • Diyarbakır30 °C
 • Bursa25 °C
 • Kayseri20 °C
 • Kocaeli23 °C
 • Şanlıurfa30 °C
 • Gaziantep25 °C
 • İçel27 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım: "Burunlarından fitil fitil getireceğiz"
Başbakan Binali Yıldırım Çankaya Köşkü'nde esnaf ve sanatkarlara seslendi. Yurtdışındaki FETÖ'nün lobi faaliyetlerine de sert tepki gösterdi.
Başbakan Yıldırım: "Burunlarından fitil fitil getireceğiz"
03 Ekim 2016 / 13:23 Güncelleme: 03 Ekim 2016 / 14:19

Başbakan Binali Yıldırım 81 ilden gelen TESK üyelerini kabulünde konuştu. Türkiye'de kürt sorunu olmadığına değinen Başbakan Binali Yıldırım, "Terörden yıllardır çekiyoruz. Aslında Türkiye'de Kürt sorunu yok. Kürtlerin PKK gibi bir terör sorunu var. " dedi.

Yurtdışındaki FETÖ lobisinin faaliyetleri hakkında yorumda bulunarak sert tepki gösterdi, Başbakan Yıldırım,  "Maalesef bir alışkanlık var. O alışkanlık da Türkiye'yi sürekli kötü göstermeye çalışmak. Neyle yapıyorlar bunu biliyor musunuz  O 'himmet' diye garip gurebadan, ablalardan, abilerden, esnaftantopladıkları paraları, kuruş kuruş topladıkları paraları, o yabancılara, lobi şirketlerine, televizyon şirketlerine, gazetelere, siyasetçilere oluk oluk dağıtıyorlar ama burunlarından fitil fitil getireceğiz." 

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları:

Ekonomimi büyütecek, yeni iş ve aş sağlayacak her türlü teklife açığız. Devlet ticaret yapamaz. Ticarette esas olan para kazanmak, ayakta kalmaktır. Devlet ticaret yaparsa vakıf gibi hep kaybeder. Böyle olunca işin sahibi yok yada çok. Böyle olunca işleyiş olabilir mi? Bu işler devlet işinde olmaz. Biz mümkün mertebe düzenleme işine bakacağız haksız rekabet olsun diye. Herkese aynı imkanları sağlayacağız. 

"TÜRKİYE'DE KÜRT SORUNU YOK"

Terörden yıllardır çekiyoruz. Aslında Türkiye'de Kürt sorunu yok. Kürtlerin PKK gibi bir terör sorunu var. Bu sorun bizi her bakımdan geri bırakıyor. Yatırımlar geri kalıyor. Oradaki vatandaşlarımız zarar görüyoruz. Şırnak ile Van arasına muazzam bir yol yapıyoruz. Yol yapımının güvenliğini sağlayan 6 fidan gibi gencimizi şehit ettiler. Bunları bölge halkı görsün. Bu alçaklar bölgenin gelişmesine karşı ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. 

" KÜRT VATANDAŞLARIMIZIN TERÖR SORUNU VAR"

23 vilayetimizi kapsayan yatırım destek hamlesi başlattık. Amacımız terörün geciktirdiği yatırımları, ticareti, her türlü alt yapıyı hayata geçirmek. 2002'de bu bölgedeki illerin kişi başına düşen milli geliri 750 dolar. Bugün ise 5 bin dolara çıktı. Türkiye genelinde ise 3 binden 9 bin dolara çıktı. Terör örgütünün Kürt sorunu diye bir sorunu yok ancak Kürt vatandaşlarımızın terör sorunu var. Bunu Türkiye'in gündeminden çıkarmak istiyoruz.

Bu büyük ülkeye haksızlık ediyor. Bir yandan PKK bir yandan FETÖ bir yandan DEAŞ örgütüne karşı savaşıyoruz. 

Esnaf ve sanatkarlarımız Türkiye'nin teminatıdır. Bunu 15 Temmuz gecesi gördük. Meydanlara ilk sizler indiniz. Size ne kadar teşekkür etsek azdır. Memlekete, bayrağa, geleceğimize sahip çıktınız. Siz size yakışanı yaptınız. Allah sizden razı olsun. 

Yusuf Has Hacip Kutadgu Bilig'de en diyor? Paranın değerini koru, mazlumu koru. Bizde onu yapıyoruz.

"BAŞIMIZA GELENLER PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEDİ"

Hani ben diyorum ya 5 ayda başımıza gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. 

Devletle vatandaş kavgalı olamaz. Hukuk devletine yakışmaz. Görev sahibi sizsiniz. Bizler emanetçiyiz. 

Biz hükmeden değil, milletin hizmetkarıyız. Milli gelirimizi yüzde 5 arttırdık.

BİZİM NOTUMUZU ESNAF BELİRLER, VATANDAŞ BELİRLER

Ekonomiye güven eylül ayında ağustosa göre yüzde 21 arttı. Yani her 5 kişiden biri ekonominin daha iyiye doğru gittiğini söylüyor. Vatandaş bunu söylerken değerlendirme kuruluşlarının ne söylediğinin önemi var mı  Bizim notumuzu 3-5 tane değerlendirme kuruluşu belirleyemez, bizim notumuzu esnaf belirler, vatandaş belirler. Biz hesabı vatandaşa vereceğiz, derecelendirme kuruluşlarına değil. 

Herkes yerini yurdunu bilsin, Türkiye'ye ayar vermeye çalışanlar 15 Temmuz'da derslerini aldılar.

"BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİZ"

 Maalesef bir alışkanlık var. O alışkanlık da Türkiye'yi sürekli kötü göstermeye çalışmak. Neyle yapıyorlar bunu biliyor musunuz  O 'himmet' diye garip gurebadan, ablalardan, abilerden, esnaftantopladıkları paraları, kuruş kuruş topladıkları paraları, o yabancılara, lobi şirketlerine, televizyon şirketlerine, gazetelere, siyasetçilere oluk oluk dağıtıyorlar ama burunlarından fitil fitil getireceğiz. Memleketini gidip böyle şikayet etmenin kimsenin yanına kar kalmayacağını, bu ülkeye ayar çekmenin kimsenin haddi olmadığını elbette görecekler.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler