YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım açıkladı: Taksit sayısı arttı!
Başbakan Binali Yıldırım, kredi kartlarındaki genel taksit sayısının 9 aydan 12 aya çıkarıldığını açıkladı. Yıldırım ayrıca, kredi kartı borçlarına bir defaya mahsus 72 aya kadar yeniden yapılandırma imkanının getirildiğini belirtti.
Başbakan Yıldırım açıkladı: Taksit sayısı arttı!
21 Eylül 2016 / 20:10 Güncelleme: 21 Eylül 2016 / 21:07

Başbakan Binali Yıldırım, kredi kartı düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

KREDİ KARTI TAKSİT SAYISI 12 AYA ÇIKARILDI

Genel kredi taksit sınırını 9 aydan 12 aya çıkarmış olduk. Bazı ürünlerde taksit sayısı olabiliyor. Daha az olanlar ve farklı olanlar var ama her halükarda 12 aydan daha fazla olmuyor. Kredi kartlarının borç bakiyelerini yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz.

Ödüyorsunuz, taksitleri sonra ödeme zorluğu içerisine girdiniz, değiştirebiliyorsunuz. Yeniden yapılandırma yapabiliyorsunuz. 1 defaya mahsus 72 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz. Bu ihtiyaç kredileriyle ilgili düzenleme

TÜKETİCİ KREDİLERİNDEKİ VADE 48 AYA ÇIKTI

Tüketici kredilerindeki vade azami 36 aydı, bunu 48 aya çıkarıyoruz. Konut kredilerinde öz kaynak kredi diye iki bölüm vardı. Yani 100 bin liraya bir ev alacaksanız 75 binini kredilendiriyordunuz, 25 binini de siz veriyordunuz. Orada 5 puan arttırdık. Bankalar yüzde 80’e kadar kredilendirebilecek, yüzde 20’sini de alıcı karşılamış olacak

GIDA ENFLASYONLARINDAKİ ANİ DALGALANMALAR MERCEK ALTINA ALINACAK

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığında, Ekonomi Bakanı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı, Gümrük ve Ticaret Bakanı, Kalkınma Bakanı ve Maliye Bakanından oluşan Gıda Komitesi, gıda enflasyonundaki ani dalgalanmaları, değişimleri mercek altına alacak ve alınması gereken tedbirleri vakit geciktirmeden anında alacak. Komitenin sekreteryasını Merkez Bankası yürütecek.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler