YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yardımcısı uyardı: Kimse esneklik beklemesin!
Başbakan Yardımcısı uyardı: Kimse esneklik beklemesin!
11 Haziran 2016 15:59
Başbakan Yardımcısı Kaynak,"Terörle mücadele yasasını esnetme şartı isteniyor.Türkiye tam bir çeşitli kokteyl terör saldırılarıyla karşı karşıya iken kimsenin bizden bunu beklemesi mümkün değil."dedi.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Valiliğini ziyaret ederek, Valiler kararnamesiyle Manisa'ya atanan Mustafa Hakan Güvençer ile bir araya geldi. Başbakan Yardımcısı Kaynak, Güvençer'den çalışmalarla ilgili brifing aldı. 

Valilik çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kaynak, bir gazetecinin Türkiye'nin vize muafiyetine ilişkin görüşlerini sorması üzerine, Türkiye'nin vize muafiyeti görüşmelerinin 2013'de başladığını belirtti.

Avrupa Birliği'nin Türkiye'den 69 şart istediğini anlatan Kaynak, "Türkiye Büyük Millet Meclisi geceli gündüzlü çalıştı ve bunları yetiştirdi. Ancak sonradan, bunlar arasında olmayan, terörle mücadele yasasını esnetme şartı isteniyor.

Türkiye tarihinin en önemli terörle mücadelesini yaparken, Türkiye tam bir çeşitli kokteyl terör saldırılarıyla karşı karşıya iken kimsenin bizden bunu beklemesi mümkün değil." diye konuştu.

Türkiye'nin terörle ilgili çalışmasını tamamlamadan, terör belasını def etmeden böyle bir şey yapmalarının mümkün olamayacağını vurgulayan Kaynak, şunları söyledi:

"Düşünün daha bu gece 2 şehidimiz var. Mardin Midyat'ta şehitlerimiz var, İstanbul Vezneciler'de şehitlerimiz var. Çok başarılı bir terörle mücadele operasyonu yapıyoruz.

Hükümet olarak bizim anlayışımız şudur, bu Milli Güvenlik Kurulu'nda da konuşulmuştur, bunu esnetmek şöyle dursun, son terörist bertaraf edilinceye kadar çalışmalarımız devam edecek.

Dün güvenlik güçlerimizin terörle mücadelede daha rahat çalışmaları için Bakanlar Kurulu'nda imzalayıp tasarı haline getirdiğimiz yasa da Milli Savunma Komisyonu'ndan geçti."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler