YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş HDP'nin oy oranını açıkladı
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, HDP'yi baraj üstende ya da hemen altında gösteren anketleri yalanladı. Kurtulmuş HDP'nin Haziran seçimlerinde, daha önce aldığı oy oranını tekrar alacağını belirtti.
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş HDP'nin oy oranını açıkladı
19 Mart 2015 / 01:35 Güncelleme: 19 Mart 2015 / 01:54

HDP'nin barajın çok altında yüzde 7'lerde olduğunu söyleyen Kurtulmuş, Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan için grup toplantısındaki sözlerini ise "iletişim stratejisi açısından doğru; ancak siyaset açısından yanlış" sözleriyle değerlendirdi.

Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında gazeteci Abdülkadir Selvi ve Hande Fırat'ın sorularını cevapladı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylediği sözleri değerlendirdi. İşte Kurtulmuş'un o sözleri;

"Millet ne derse o olur"

"İletişim stratejisi olarak doğru, siyaset olarak son derece yanlış bir adımdır. Hangi sisteme geçileceğini kusura bakmasın kimse karar veremez. Bu artık o dönemler geride kaldı. Kimileri bunu kalkıp darbe ile yapar kimileri localarda yapar; ancak artık bu dönem geride kaldı. Sayın Demirtaş veya başkaları, herkes teklifini ortaya koyacak ve millet ne dediyse o olacak."

"Demirtaş'ın üslubu doğru değil"

"Üslup olarak doğru olmadı. Başkanlık sistemine geçilecekse millet karar verirse geçilir. Eğer böyle bir millet istemese de geçilmez."

"HDP Barajı aşamıyor"

"Barajı aşmaya yönelik bir hamle olarak değerlendirilebilir. Şu anda HDP barajı aşmıyor gözüküyor. Anketlerde HDP, geçtiğimiz seçimlerdeki oy oranı olan yüzde 7- 7.5 çivarında gözüküyor. Dostça söylüyorum, HDP'nin barajı aşmasının yolu bu değildir. HDP'nin kesinlikle silahla birlikte anılmaması gerekiyor."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler