YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yardımcısı Akdağ: Yapılan yanlıştan hemen dönüldü
Başbakan Yardımcısı Akdağ: Yapılan yanlıştan hemen dönüldü
18 Kasım 2017 11:03
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, NATO tatbikatındaki skandala ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti, bizzat Cumhurbaşkanı'nın ağzından derhal gereken reaksiyonu göstermiş ve yanlıştan hemen dönülmüştür." dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere memleketi Erzurum'a gelen Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ı, Erzurum Havalimanı'nda Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve protokoldekiler karşıladı.

Akdağ, havalimanı çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, partisinin ilçe kongrelerine katılmak üzere kente geldiğini söyledi.

Akdağ, NATO'nun Norveç'teki Trident Javelin Tatbikatı'nda Atatürk'ün düşman liderler arasında ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da düşmanla işbirliği içinde gösterildiği skandala ilişkin, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Türkiye Cumhuriyeti, bizzat Cumhurbaşkanı'nın ağzından derhal gereken reaksiyonu göstermiş ve yapılan yanlıştan da hemen dönülmüştür. Gerekli özürler yapılmıştır. Yapılan yanlışın müsebbiplerine gerekli cezalar derhal tahakkuk ettirilmiştir. Böyle olmak zorundayız, böyle olmak durumundayız. Hem 80 milyon vatandaşımız için hem de Türkiye'ye umut bağlamış birçok mazlum insan için, mağdur insan için, Türkiye'nin kararlı ve istikrarlı bir şekilde yola devam etmesi gerekiyor. Biz de bunun peşindeyiz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler