YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“Başbakan ve şürekâsının işi riv riv riv”
“Başbakan ve şürekâsının işi riv riv riv”
31 Ocak 2014 18:30
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TRT’de yayınlanan Seksenler dizisinde kullanılan bir replikten bahsederek, “Başbakan ve şürekâsının işi riv riv riv” dedi.

TBMM’de düzenlenen basın toplantısında, Türkiye’de yaşanan ekonomik gelişmelerle ilgili görüşlerini açıklayan Oktay Vural, Başbakan Erdoğan’ın konuştukça ekonomik verilerin alt üst olmaya devam ettiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan’ı Merkez Bankası’nın zamanında önlem almasını engellediğini iddia eden Oktay Vural, “Milletin pilavlı pirinci 3 liraya çıkmış, Başbakan plandan bahsediyor. Türkiye’de ki yüksek benzin fiyatları Japon belgesellerine konu oluyor. Ekonomi politikaları tutmayınca emir komuta ile ekonomiyi yönetmek isteyen bir zihniyet ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

Bakan fezlekelerin milli iradeden kaçırıldığını belirten Vural, “Özel yetkili mahkemeler kaldırılırken, özel görevli savcılar, özel görevli mahkemeler devreye gireceklerdir. Başbakan tarafından görevlendirilmiş özel görevli savcılar, hakimler. İmralı canisi ile el ele tutuşmuşlar bir taraftan özel görevli mahkemeleri kaldıracaklar, bir taraftan da özel görevli savcılarla rüşvet ve yolsuzluğu aklayacaklar. İşte üstünlerin hukuku budur” ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan ve Bakanlara yapılan dinlemelerin hukuksuz olmadığını, mahkeme kararı ile olduğunu belirten Vural, ”Vali Yardımcısına bağlayacaklar adli kolluğu. Binali Yıldırım yolsuzluk haberlerini lüzumsuz işler olarak nitelemiş. Lüzumsuz işlerle uğraşan sensin. İnci Baba’ya bile rahmet okutturdunuz yahu” şeklinde konuştu.

TRT’de yayınlanan Seksenler dizisinde kullanılan bir replikten örnek veren Vural, “Başbakan ve şürekâsının işi riv riv riv” dedi.

Adli kolluğun doğrudan doğruya savcıya bağlı olması gerektiğinin altını çizen Vural, Vali Yardımcısına bağlanmasını eleştirdi.

Abdullah Gül’ün dinlendiği iddiaların sorulması üzerine, “Maden dinlediklerini biliyor da 12 yıldır yan gelip yatmış mı? Dinleme ve izleme bizatihi hükümetin iradesi ile yapılmaktadır” diye cevap veren Oktay Vural, akademisyenlerle ilgili bir düzenleme yapıldığını şeklindeki soruya ise ”Herkes susacak kardeşim. ‘Susarsan kınarım’, ‘burada konuşursan tekme tokat girerim’ diyor” ifadeleriyle cevap verdi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler