YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan ulema mıdır, allame midir?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi.
Başbakan ulema mıdır, allame midir?
25 Haziran 2013 / 11:34 Güncelleme: 25 Haziran 2013 / 13:41

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın "milli iradeye saygı" mitinglerindeki bazı ifadelerini eleştirerek, "Başbakan kimin iyi kimin kötü Müslüman, kimin mümin kimin münkir olduğuna karar verecek ehliyeti kendisinde nasıl görebilmektedir?

Başbakan ulema mıdır, allame midir? Samimi din alimlerimiz, kamil ve Allah dostu velilerimiz, üniversitelerin ilahiyat fakültelerinde görev yapan muhterem öğretim üyelerimiz Başbakan’ın İslam'la aldatmasına, ahkam kesmesine, fetvalar vermesine nereye kadar suskun kalacaklardır?" diye sordu.

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, gündemdeki siyasi gelişmeleri değerlendirdi.

Başbakan Erdoğan'ın çelişkili açıklamalar yaptığını savunan Bahçeli, "Türk milletini kafasında 36’ya bölmeye çalışırken, meğerse yüzünü, karakterini dilimlemiş ve kişiliğini de ayrı ayrı kafeslere yerleştirmiştir.

Canı hangisini isterse, işine hangisi geliyorsa onu almış ve kullanmış, böylece siyasette köşesi olmayan, kenarları silik, sınırları kalkmış birisine dönüşmüştür. Geçmişte 'Biz herkes için demokrasi istedik, herkes için daha fazla özgürlük istiyoruz' diyen kişiyle, demokratik beklentilerini şimdilerde dile getirenlere gazlı, coplu, tomalı saldırı emrini bizzat veren, vandallar, şiddetseverler, barbarlar diyerek savaş açan aynı kişidir. İleri demokrasi diyen kişiyle, 'Taksim'e çıkanlar işgal kuvvetidir' diyen kişi aynıdır" ifadelerini kullandı.

Bu durumun normal görülecek ve makul bulunacak bir şey olmadığını ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:

"Sayın Başbakan gerçek işgalcilerle düşüp kalkan, onlara yakayı kaptıran ve Türkiye’yi ikram eden birisi varsa, bil ki bu senden başkası değildir. İstanbul’un doğal ve tarihi güzelliği seninle darbe üstüne darbe almıştır. Yabancılar seninle İstanbul’a konmuş, Arap şeyhleri senin yardım ve ön açmanla Boğaz'ı parsellemişlerdir.

Şimdi kalkıp da masum vatandaşlarımızı ve gençlerimizi işgalcilerle bir görmen, aynı kategoriye sokman ayıptır, iftiradır. Ayrıca Başbakan Erdoğan’a göre genç kardeşlerim çok kötü oyuna gelmiştir. Birileri gençlerimizi çevre diye aldatmış, yeşil diye aldatmış ve tezgahın içine düşürmüş ve kullanmıştır.

Başbakan Erdoğan bilmelidir ki masumane ve şiddete varmayan taleplerle kendilerini ifade eden gençlerimizi azarlamak, aldatıldıklarını iddia etmek, küçümsemek kendisine bir şey kazandırmayacaktır. Sayın Başbakan unutma ki Türk gençliği aldanmaz, aldatmaz ve kimsenin oyununa da bile bile kapılmaz.

Sen aldatmanın manifestosunu yazmaya devam et, Türk gençliği de seni kara kalemle not etmeyi sürdürecektir. İnanıyorum ki, Başbakan’ın böylesine aşağılayıcı ve hafife alıcı sözlerine en kat’i cevabı da bizzat Türk gençliği sandıkta verecek, bu zihniyeti silkeleyip, sallayıp koltuğundan yüz üstü düşürecektir."

Başbakan Erdoğan'ın "milli iradeye saygı" mitinglerinde kullandığı dilin "ayırıcı, istismarcı ve tehdit yüklü" olduğunu iddia eden Bahçeli, manevi değerlerin siyasi malzeme yapıldığını öne sürdü. "Sanki yüce dinimizi kendi tekeline almış gibi hezeyan içinde açıklamalarda bulunmaktadır" diyen Bahçeli, şunları söyledi:

"Başbakan Erdoğan kendisini ne zannetmektedir? Besmele çekmesini bir tek şahsı mı bilmektedir? Yüce dinimizi yalanlarına, riyakarlıklarına, aslı astarı olmayan ifadelerine payanda yapmaktan dolayı hiç mi yüzü kızarmamaktadır?

Bu kafa yapısıyla Türk milleti nereye kadar gidecektir? Başbakan kimin iyi kimin kötü Müslüman, kimin mümin kimin münkir olduğuna karar verecek ehliyeti kendisinde nasıl görebilmektedir? Başbakan ulema mıdır, allame midir?

Samimi din alimlerimiz, kamil ve Allah dostu velilerimiz, üniversitelerin ilahiyat fakültelerinde görev yapan muhterem öğretim üyelerimiz Başbakan’ın İslamla aldatmasına, ahkam kesmesine, fetvalar vermesine nereye kadar suskun kalacaklardır? Besmele çekerek oyunları bozduklarını söyleyen Başbakan, Amerikan askerlerine dua ettiği, küresel kanlı projelere eşbaşkanlık yaptığı zamanları ne çabuk unutmuştur. İşgalcilere kapılanmak, Müslüman kanını oluk oluk akıtanlara, bölünmemizi ve parçalanmamızı gözleyenlere sarılmak ve dalkavukluk yapmak İslam’ın neresinde yazılıdır?''

 

AA

batuhan kardeşe
 // mert
önce sen kıvırmayacaksın esad denen katille boğazda kol kola gezipde sonra katil demiyeceksin.dağdaki teröristlere af çıkarmaya kalkmayacaksın.önce bayrakla milliyetçilik mi olur diyip meydanlarda evinize TÜRK bayrağı asın demiceksin.seçimden önce bedelli askerlik yok diyip seçimden sonra hemen bedelli yasası çıkarıp fakir anadolu insanını askere yollamayacaksın.apo denen bebek katiline terörist başı bile diyemiyorsunuz murat karayılan denen insan müsvetdesi devleti tehdit ediyor.önce biraz akıl...
25 Haziran 2013 Salı 21:12
akın
 // mert
işine gelince the economist dergisi dünyanın en saygın oluyor örnek mi ikinci dönem secimlerinde tayyip erdoğana metiyeler düzülürken o dergide hiçde ağzınızı açıpta tek kelime etmediniz hatta bakın economist neler yazıyor destan yazıyoruz o dergide diyordunuz.şimdi mi aklınıza geldi roşitz ailesinin dergisi olduğu.başbakan millete ayakçı der alkışlarsınız içen adama ayyaş der alkışlarsanız sonunda böle bir başbakan ortaya çıkar.bakın mb sitesine de anlayın vahim tabloyu.uçurumun kenarındayız....
25 Haziran 2013 Salı 21:01
akın
 // mert
başbakan bir tutturmuş faiz lobisi bu lobiyi ihya eden bizzat ak parti bakın bakalım son 10 yılda faiz lobisi türkiyeden ne kadar para kazanmış onuda bi zahmet açıklasın.ak parti zamanında tüsiad ve diğer sermaye grupları 5 kat daha büyüdüler ondan sonra ben tüyü bitmemiş yetimin hakkını bunlara yedirmem diyor kusura bakmayın ortada yetim metim kalmadı yetim öldü namazı bile kılındı.öle sahte bilançolar hazırlayıpda milleti kandırmasınlar biz bugün 200 tl banknot para kullanıyoruz anlayan anlar....
25 Haziran 2013 Salı 20:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler