YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan tutamıyordu gözlerinin kapaklarını"
"Başbakan tutamıyordu gözlerinin kapaklarını"
05 Şubat 2014 19:00
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce: "Bu 2023'ün bir saniye durası yok. Başbakan gece 2'de bir evrak imzalatmaya gittiğimde tutamıyordu gözlerinin kapaklarını. Artık vücut dayanamıyor. Gecenin 2'si. Böyle bir çalışan ekip var"

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Esenler Belediyesi tarafından Havalimanı Mahallesi'nde oluşturulan Kentsel Dönüşüm alanında incelemelerde bulundu.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Mehmet Göksu'dan bilgi alan Bakan Güllüce bölgede bir Kentsel Dönüşüm Müzesi kurulmasını istedi. Burada kısa bir konuşma yapan Güllüce, "30-40 sene önceki teknoloji, inşaat anlayışı, bilim her şey farklıydı. O yüzden konuk stokumuzun standarttı çok geridir. Deprem riski taşıyan binalardır. Hızlı kentsel dönüşümü teşvik edeceğiz. Her insanımız insani olan şehirlerde yaşasın. Bol bol yeşil alanı olsun" diye konuştu. Bölgeden ayrılırken basın mensuplarının yanına gelen Bakan Güllüce, " Bu konuda desteğinize ihtiyacımız var. Vatandaşa bu güzelliği gösterin. Herkesin marka şehirlerde, donatı alanları olan yerlerde yaşama hakkı var" dedi.

Göz kapaklarını tutamıyordu

Aynı mahallede bulunan Ak Parti Seçim İrtibat Bürosunun açılışına da katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Başbakan Erdoğan'ın koyduğu 2023 hedefini hatırlatarak, "Gelin bu 2023'e birlikte koşalım. Bu 2023'ün bir saniye durası yok. Başbakan gece 2'de bir evrak imzalatmaya gittiğimde, tutamıyordu gözlerinin kapaklarını. Artık vücut dayanamıyor. Gecenin 2'si. Böyle bir çalışan ekip var. Bu ekibe yakıt olun, bu ekibe gaz olun" dedi.

Buraya insanlar kaçak gelsinler

Sözlerini," Bu ülkenin bir tane yetimi, bir tane evsizi kalmasın" diye sürdüren Bakan Güllüce, "Başka ülkelerden buraya insanlar kaçak gelsinler. Bir zamanlar Türkiye'den Almanya'ya kaçak gidilirdi hatırlıyor musunuz ? Yakalanır, Türkiye'ye iade edilirdi. Biz öyle bir ülke olalım ki, başkaları Türkiye'de çalışmak için kaçak...Şu anda var da. Yetmesin Türkiye'nin işçisi dışarıdan işçi alalım" ifadelerini kullandı.

 

DHA

19:48
 // Okt
Sn başbakanın ve dava arkadaşlarının fedakarlığını yakından bilenlerdenim:ALLAH YAR VE YARDİMCİLARİ OLSUN! AMIN!!!...
05 Şubat 2014 19:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler