YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan tomaca, copca ve gazca konuşuyor!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "CHP Zihniyeti Pisliktir" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Yalova'dan cevap verdi.
Başbakan tomaca, copca ve gazca konuşuyor!
10 Haziran 2013 / 16:47 Güncelleme: 10 Haziran 2013 / 16:51

İnce, "Başbakanın ağzından küfür akıyor" dedi. Başbakanın, "Onların anladığı dilden konuşacağız" sözlerine ise ince, "Bizim anladığımız dil Demokrasinin dili ama Başbakanın dili Tomaca, Copca ve Gazca" diye konuştu.  
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Keçiören'de yaptığı konuşmada, "CHP Zihniyeti Pisliktir" sözlerine CHP kanadından sert cevap geldi. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce memleketi Yalova'dan Başbakan'a cevap verdi. Sözlerine "Başbakanın ağzından pislik akıyor" diyerek başlayan İnce, "Başbakan 'CHP zihniyeti pisliktir' demiş. Bu lafı birisi söyleyip kim söylemiştir diye sorsaydı Başbakan derdim. Bu laf Başbakanın, kişiliğini, karakterini, iç dünyasını, yetişme tarzını ve terbiyesini ortaya koyuyor. Ağzından küfür akıyor senin. Ayyaş, çapulcu, alkolik, pislik, şerefsiz sürekli bunları söylüyorsun. Başbakana küfredilmeyeceğini söylüyorsun. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'ye Hitler denir mi. Sen bu ülkenin kurucularına iki ayyaş dedin de sana küfretmişler çok mu. Sen hak ediyorsun onları. Sen bu sözünle kendi iç dünyanı ortaya koymuşsun. Sen kendine bak önce. O ihaleler bak. Tepeden tırnağa pisliğin içine bulaşmışsın. Tarlabaşı Kentsel Dönüşüm Projesini damadının yöneticisi olduğu şirkete verdin. Senin telaşın, kızgınlığın Taksim'i de bunlara veremediğinden mi. Söz mü vermiştin Başbakan" dedi.
 
"Başbakan tomaca, copca ve gazca konuşuyor"
 
Konuşmasının devamında Başbakan Recep Tayyip Erdoağan'ın, "Bundan sonra onların anladığı dilden konuşacağız" sözlerini de değerlendiren İnce, "Başbakan mitingde bundan sonra onların anladığı dilden konuşacağız diyor. Bizim anladığımız dil Demokrasi dilidir. Bizim anladığımız dil özgürlüklerin dilidir. Bizim anladığımız dil halkımızın dilidir. Ama Başbakanın dili, Tomaca, Copca ve Gazca'dır. Biz bu dilleri bilmiyoruz. Biz Demokrasinin dilini biliyoruz" şeklinde konuştu.
 

Taksim AKM'nin yıkılmak istenmesinin altında da Atatürk'le hesaplaşma isteğinin yattığını dile getiren İnce, "Başbakan Atatürk Kültür Merkezi'ni yıkacağını söyleyip duruyor. Başbakanın derdi AKM değil. Başbakanın derdi Atatürk. Onlar göreceksiniz Atatürk Hava Limanını da yıkacaklar. Bilin ki Dünyanın en iyi işleyen hava limanlarından birisi orası. Onu yıkıp 3'ncü bir hava limanı yapmak istemelerinin nedeni de Atatürk ismi. Onun derdi Atatürk'le, Cumhuriyet'le, Laiklikle ve Cumhuriyetin kazanımlarıyla" dedi.
 

Rektöre eleştiri

Konuşmasında Yalova Üniversitesi Logosundan Atatürk'ün Yürüyen Köşkü'nün çıkartılmasına da değinen İnce Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu'yu da topa tuttu. Prof. Dr. Eruslu'ya, "Sahibinin sesi" benzetmesi yapan İnce şu şekilde konuştu;
 
"Bu anlamda Yalova Üniversitesi de sahibinin sesi olmuş. Atatürk'le ilgili silmeleri, yok edişleri, ,itibarsızlaştırmaları, Yalova Üniversitesi Rektörü emir telaki ediyor. Buradan kendine görev çıkartmış. İlk göreve geldiğinde Atatürk'ün Yürüyen Köşkü'nü öve öve bitiremeyen rektör bir anda Atatürk Köşkü'nü üniversite logosundan sildi geçti. Bu üniversitenin yapısını da ortaya koyuyor. Bu yuvadan bilim çıkmaz. Dünyanın en büyük çevrecilik örneğini Dünyaya tanıtması gereken bir üniversite bugün logosundan bunu siliyorsa bu kafadan bilim, özgürlük, teknoloji çıkmaz"

İHA

AHLAKSIZ HERİF
 // VATANDAŞ
Bu CeHaPeliler hep CeHaPece konuşuyor.
AKPnin döşemiş olduğu kanalizasyonun uzunluğu bunların ağzından çıkan pisliğe eş orantılı olsa gerek.
Nekadar hizmet okadar pislik. Bir gün kendi pisliklerinin içinde boğulacaklar....
11 Haziran 2013 Salı 15:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler