YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan tokatladığı insanlardan özür dilemezse..."
"Başbakan tokatladığı insanlardan özür dilemezse..."
20 Mayıs 2014 19:55
Manisa Soma'daki maden ocağında meydana gelen kaza, Meclis, gündeminde tartışılıyor.

Konuya ilişkin konuşan CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, "Soma'da, tokat, yumruk, tekme gördük. Protestoya ve tepkiye tahammülü olmayan bir hükümet, iş başında ise orada demokrasi yok demektir. Başbakan'ın Soma'da bir kişi veya kişileri tokatladığı veya yumrukladığı ile ilgili basında çok sayıda haber var. Başbakan'ın bu Genel Kurul'a gelmeden çıkıp Soma'da, tokatladığı veya yumrukladığı insanlardan özür dilemesini bekliyorum. Özür dilemezse, ben kendi adıma bundan sonra ona Başbakan Recep Tayyip Erdoğan demeyeceğim. Sayın hiç demeyeceğim. Recep Tayyip Erdoğan olarak bahsedeceğim" dedi.

Manisa Soma'daki maden ocağında meydana gelen kaza, Meclis, gündeminde tartışılıyor. AK Parti, CHP ve HDP'nin Soma'daki faciayla ilgili Meclis Araştırması açılmasını içeren önergeleri, Genel Kurul'da görüşülüyor. Önergelerin görüşülmesinin ardından Araştırma Komisyonu kurulmasının kabul edilmesi bekleniyor.

"Bu maden dört dörtlük denildi..."

Konuya ilişkin konuşan CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, "Keşke haklı çıkmasaydık. Muhalefetin olduğu kadar iktidar partisi milletvekillerinin de yürekleri yanıyor. Ama yüreklerin yanması hiçbir meseleyi çözmüyor. Soma zaten araştırmalık olmuş. Ortada yasal eksiklikler var. Bu konuda ağırdan aldınız. Denetim eksikliği var. Enerji Bakanı, Soma'ya gittiğimizde bize, 'bu maden dört dörtlük denildi. Kusursuz' diye brifing verildi. İktidar partisi, şimdi ise medyada, şirketi topun ağzına koymuş. Tabi hesabını yargıda verecekler. Bir de siyasi hesabı var. Bu sıralarda oturtanlar siyasi hesabı vereceklerdir" diye konuştu.

"Başbakan Soma'da tokalatadığı insanlardan özür dilemezse kendisine Başbakan demeyeceğim"

Altay, "Soma'da, tokat, yumruk, tekme gördük. Protestoya ve tepkiye tahammülü olmayan bir hükümet, iş başında ise orada demokrasi yok demektir. Başbakan'ın Soma'da bir kişi veya kişileri tokatladığı veya yumrukladığı ile ilgili basında çok sayıda haber var. Başbakan'ın bu Genel Kurul'a gelmeden çıkıp Soma'da, tokatladığı veya yumrukladığı insanlardan özür dilemesini bekliyorum. Özür dilemezse, ben kendi adıma bundan sonra ona Başbakan Recep Tayyip Erdoğan demeyeceğim. Sayın hiç demeyeceğim. Recep Tayyip Erdoğan olarak bahsedeceğim" diye konuştu.

"Ne Hitler, Ne Mussolini, ne Stalin..."

Altay, "Ne Hitler, ne Mussolini, ne Stalin böyle şeyler yapmadı. Demokrasilerde başbakanlar vatandaşına yumruk atamaz. Başbakan özür dilemeden, bu sıralarda oturursa kendisini şiddetle protesto edeceğimi beyan ediyorum. Bu benim demokratik hakkım. Özür dilem Başbakanı küçültmez. İnsandır nefsine, öfkesine hakim olmayabilir" açıklamasında bulundu.

 

DHA

 

terbiyesizligin bu kadarınada pes
 // mehmet.pekmez@hotmail.com
tokatlandı denilen kişi başbakan beni korumalardan korudu bazıları beni yemege götürüp bak başbakan seni nasıl tokatlıyor diye katekulaya getirdiler kanal dede konuşmam için ikna etiler son ra defalarca seyretim başbakan boynuma sarılıp beni korudu başbakandan özür dilyorum diyor bu milet vekili müsvedesi hala çirkin iftia ile çamur at izi kalsın edepsiz adam utan madan vekil adı altında çiirkeflik yapıyor bu muarem ince kamer genç oktay vural bunu meslek edinmişler meclise yakışmıyorlar...
21 Mayıs 2014 Çarşamba 04:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler