YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan tarih verdi: 3. Köprü o tarihte açılıyor!
Başbakan Binali Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı için tarih vererek, "26 Ağustos'ta bu muazzam eserin açılışında hep beraber olacağız." dedi.
Başbakan tarih verdi: 3. Köprü o tarihte açılıyor!
06 Ağustos 2016 / 19:14 Güncelleme: 06 Ağustos 2016 / 19:43

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde incelemelerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu.

İşte Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

3. KÖPRÜ 26 AĞUSTOS'TA AÇILACAK

Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı için tarih vererek, "26 Ağustos'ta bu muazzam eserin açılışında hep beraber olacağız. Bu eserler Türkiye'nin geleceğini gösteriyor, bu eserler Türkiye'nin 2023 hedeflerine kararlılıkla devam ettiğini gösteriyor. Her ne kadar FETÖ terör örgütü, FETÖ bölücü terör örgütü ülkemize zarar vermeye gayret etse de milletimizin sağlam iradesiyle evelallah bunların üstesinden geldik, gelmeye devam edeceğiz ve ülkemize, milletimize yakışan eserleri kazandıracağız" dedi.

EKONOMİMİZ DİMDİK AYAKTA

Ekonomimiz dimdik ayakta. Darbe sadece ekonomimizde şöyle bir etki yaptı; Rusya ile uçak krizi olduğu zaman ekonomik göstergelerde ne kadar değişim olduysa bu hain darbe teşebbüsünden sonra da o kadar değişim oldu. Dolayısıyla Türk ekonomisi, bankacılık sistemi, bu çok büyük bir hainlik, çok büyük bir olay, hiç tınmadı bile, tıkır tıkır bütün sistem çalıştı.

VATANDAŞ DARBE GİRİŞİMİNİ BASTIRMAKLA KALMADI

Vatandaşlar darbeden sonraki ilk mesai günü 2,5 milyarlık dolar bozdurdu, bankalara yatırdılar. Bugüne kadar ise 11 milyar dolar, yani nereden bakarsan 30 milyar liradan fazla parayı bankalara getirdi, yatırdılar. Döviz bozdurarak....

Vatandaş sadece bu hain darbe girişimini bastırmakla kalmadı, Türk ekonomisinin de bu darbeden etkilenmemesi için gereken her türlü katkıyı sağladı. Böyle bir millet, dünyada yok. Aziz Türk milletinin bir ferdi olmaktan, bir kez daha bu yaşadıklarımızı gördükten sonra gurur duydum.

NAMUSUYLA ÇALIŞAN VATANDAŞIMIZ ENDİŞE ETMESİN

Bu terör örgütleriyle alışveriş, bunlarla destek olan, bunlarla iç içe gelip, bunların suçlarına ortak olan kim varsa biz bunları biliyoruz. Tek tek biliyoruz. Bunların sayısı da çok değil. Dolayısıyla işini namusuyla yapan, bu karışık işlere bulaşmamış iş adamlarımız, esnafımız, tüccarımızın endişe etmesine gerek yok.

Biz bir sürek avına çıkmadık. Biz canımızı yakan, 239 tane şehidimizi verdiğimiz, 2 bin 196 gazimizin olduğu bu hain darbeyi bu ülkede yapmaya çalışan FETÖ terör örgütünün mensuplarıyla ilgileniyoruz. Bunun dışındaki vatandaşlarımızın endişe etmesine gerek yok.

YAŞIN YANINDA KURU DA YANMAYACAK

Düzgün çalışan, namusuyla işini, gücünü yapan, terör örgütüne bulaşmamış ama hasbelkader onlara mal vermiş, iş yapmış, bunların endişe etmesine gerek yok. Bunlarla ilgili bizim herhangi bir takibatımız olmaz. Elimizde liste var. Bu terör örgütünün finans ayağını oluşturan, iş alemindeki temsilcileri belli. Bunlara yoğunlaşılacak.

Türkiye'de 700 binin üzerinde firma var. Bunların sayısı çok az, öyle binler bile ifade etmiyor, daha az sayıda. O yüzden iş aleminin tedirgin olmasını gerektirecek bir şey yok. Biz neyi, nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Yaşın yanında kuru da yanmayacak."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler