YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: Senin cibiliyetin düzgünse...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Siirt Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde konuştu.
Başbakan: Senin cibiliyetin düzgünse...
12 Mart 2014 / 13:44 Güncelleme: 12 Mart 2014 / 14:43

Başbakan Erdoğan "Önce Gezi eylemleri dediler, huzur ve istikrarı bozmak istediler. Şimdi de 17 Aralık, 25 Aralık darbe girişimi ile yeni Türkiye'ye sabotaj düzenlemek istediler. Şunu bilmenizi istiyorum, Gezi eylemlerinde ağaç bahaneydi, çevre bahaneydi, gerisi çok şahaneydi. Ne oldu? Güzel neticeler mi alındı? Yaktılar, yıktılar, molotoflarla... Molotoflarla demokrasi gelir mi? Vatandaşların camını, çerçevesini yakıp yıkmakla demokrasi gelir mi? Demokrasinin yolu sandık." dedi.

"Biz bütün bunların hesabını soracağız"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Marjinal sol örgütler, anarşistler, teröristler, vandallar işte bu MHP ile CHP ile Pensilvanya ile BDP ile ittifak halinde sokakları karıştırmak istiyorlar. Hiç merak etmeyin, asla umutsuz olmayın. Biz bütün bunların hesabını soracağız" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik "İsviçre bankalarından hesapları var" iddialarına tepki göstererek, "Senin cibiliyetin düzgünse, bu hesaplarda hangi bankadaysa, vicdanın varsa, bu hesapları bul, çıkart. Ben de bu hesaplarda çıkan parayı varsa; sen çok fakirsin ya, sana vereceğim. Yalanın kuyruklusunu biliyorduk ama bu kadarını bilmiyorduk ya. Adamın bütün hayatı iftira üzerine kurulu. Çünkü fetvayı veren hocaları da var artık. Fetvayı da Pensilvanya'dan alıyorlar. Ondan sonrada 'iftira at tutmazsa da iz bırakır' diyorlar. Bu hangi bankadaysa çıkart. Madem sana 13 bankada hesabım olduğunu söylediler, çıkart. Ondan sonrada senle o parayı tahsil edelim sana vereyim onu. İnsaf ya, insaf. Yalan olur da bu kadar olmaz" dedi.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları;

-Şimdi 'İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür., İmansız olan paslı yürek sinede yüktür' anlayışıyla yürüyoruz

-Hiçbir yolsuzluk girişimine, hiçbir rüşvet girişimine ne boyutta olursa olsun asla göz yummadık ve yummayız

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler