YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan samimi olsa...
Başbakan samimi olsa...
30 Ocak 2013 13:01
MHP'li Yeniçeri, "Başbakan samimi olsak, MİT Müsteşarı için çıkardığı yasanın benzerini tutuklu subaylar için de çıkarır" dedi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çok sayıda subayın tutuklu olmasını eleştirmesiyle ilgili olarak, ''Başbakan samimi olsa, MİT Müsteşarı için çıkardığı yasanın benzerini çıkararak, bu konuyu bir günde gündemden kaldırır'' dedi.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner'in İzmir'de açılan ''casusluk'' davasının ardından istifa ettiğini söyledi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda yeni istifaların olabileceğine yönelik haberler olduğunu ifade eden Yeniçeri, ''Yalnız Deniz Kuvvetleri'nde değil, TSK'da seçkin ve birinci sınıf subayların her biri, ayrı ve uygun suç üretilerek içeri tıkılmıştır'' iddiasında bulundu.

Milli ilaç ve milli gemi projelerini geliştiren subayların da tutuklu olduğunu anlatan Yeniçeri, ''AKP, milli ne varsa düşman'' dedi. Yeniçeri, Türkiye'nin Suriye gibi bir ülkeye karşı güvenliğini sağlamak için NATO'ya başvurduğunu belirterek, ''Türkiye'nin hava savunma sistemi yabancı askerlere ve Patriot'lara emanettir'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın, 400'e yakın emekli ya da muvazzaf subay ve astsubayın tutuklu olduğunu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un ''örgüt'' suçlamasından tutuklu olmasının terörle mücadeledeki morali etkilediğine ilişkin sözlerini anımsatan Yeniçeri, Erdoğan'ın konuşmalarının öncekileriyle tutarlı olmadığını savundu. Yeniçeri, ''Milletin gözünün içine baka baka dün söylediğinin tersini bugün söyleyebiliyor. Anadolu'da 'hem nalına hem mıhına vurmak' diye bir söz vardır ya, Başbakan tam da bunu yapıyor. Başbakan sözlerinde samimi olsa, MİT Müsteşarı için çıkardığı yasanın benzerini çıkararak, bu konuyu bir günde gündemden kaldırır'' dedi.

AA

13:28
 // Kenan Akkuş
TÜRK OLMA DOKUNULMAZLIĞI
Samimi Anadolulu Türk kardeşlerimi tenzih etmekle birlikte, Mhp adeta bir Türk dokunulmazlığı peşinde....
30 Ocak 2013 13:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler