YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan rakibine tükürüp kaçan çocuk gibi..."
"Başbakan rakibine tükürüp kaçan çocuk gibi..."
23 Mayıs 2014 14:27
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, dün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) düzenlenen toplantıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın salondan ayrılmasına tepki gösterdi.

Dün bir tiyatro oyunu sahnelendiğini belirten Öztrak, "Başbakan Erdoğan önce mahalle delikanlılığı girişiminde bulundu ama sonra Genel Başkanımızın konuşmasını dinlemeden kaçarak o girişimi kendi eliyle yerle bir etti. Rakibine tükürüp kaçan çocuk gibi davranarak karizmayı çizdi" dedi.

CHP Genel Başkanı Faik Öztrak, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Hükümet'in başının kibir hastalığı ve nezaketsizliğinin her gün biraz daha ağırlaştığını belirten Öztrak, "İş vatandaşı tekmeletme, hakaret etme noktasına kadar ulaşıyor. Toplum kutuplaşıyor. Ne yazık ki insanlar, gençler yaşamını yitiriyor. Başbakan'ın bu şiddeti, adamlarına da yansıyor" dedi.

TOBB salonunda dün bir tiyatro oyunu sahnelendiğini belirten Öztrak, "Başbakan Erdoğan önce mahalle delikanlılığı girişiminde bulundu ama sonra Genel Başkanımızın konuşmasını dinlemeden kaçarak o girişimi kendi eliyle yerle bir etti. Rakibine tükürüp kaçan çocuk gibi davranarak karizmayı çizdi. Başbakan, aynı toplantıda Soma'da hayatını kaybeden 301 canın sorumluluğunu işçiye, işverene ve sendikalara yıktı. Sendika, işveren suçlu dedi ama bu işte benim de sorumluluğum var diyemedi. Somalıları dövenlerin, yerde sürükleyip tekmeleyenlerin, Somalılara küfür edenlerin ayıbını ağzına almadı, özür dilemedi" diye konuştu.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler