YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan partisinin oy oranını açıkladı
Başbakan partisinin oy oranını açıkladı
07 Mayıs 2013 13:41
Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin Grup Toplantısı'nda Ak Parti'nin oy oranını açıkladı.

10 yıl önce AK Parti'yi kurduğumuzda bize ömür biçenler, saman alevi gibi yanıp söneceğimizi, dağılacağımızı, parçalanacağımızı iddia edenler yanıldılar. Demokrasi dışı güçlerle bizi yıkmaya çalışanlar da başarısız oldular. Kızılcahamam toplantısı bizim nasıl bir birliktelik içinde olduğumuzu gösterdi.
3 Kasım 2002’de yüzde 34 oy oranıyla hükümete seçildik, 2012’de milletin desteği yüzde 50’ye ulaştı. Şu anda anketlerde AK Parti'nin oyu yüzde 50'nin üzerine çıkarak, 52 olarak görünüyor. Çözüm süreci başarıya ulaştığında inşallah milletimizin teveccühü daha da artacaktır.

Bugünün çocuklarının ulaşacağı bir yıldönümü de 2053. AK Parti olarak 2053'ü hedeflerimiz arasına alıyor ve o büyük tarih için hazırlıklarımızı bugünden başlatıyoruz. Muhtemelen o tarihi ben ve arkadaşlarım göremeyeceğiz ama o tarihe kadar daha büyük bir Türkiye için şimdiden kolları sıvıyoruz.

2053 yılında muhalefetin ne durumda olacağını tahmin etmek zor değil. 2053 yılında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhtemelen MHP'nin 140. yılında nasıl iktidara geleceğinin aritmetik hesaplarını yapıyor olacaktır. Biz ise 'durmak yok, yola devam' diyenlerden oluruz.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler