YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan ölsün diye dua ediyorlar"
"Başbakan ölsün diye dua ediyorlar"
09 Mart 2014 12:05
Hatay’ın İskenderun ilçesinde seçim bürosu açılışında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Başbakan’ın ölmesi için 3 yıldır dua edildiğini söyledi.

Bakan Yıldız, Hatay gezisi kapsamında İskenderun Sarıseki’de seçim bürosunun açılışına katıldı.

Mitinge dönüşen seçim bürosunun açılışında gençler meşaleler yakarak, Bakan Yıldız için tezahüratlar yaptı. Açılışta konuşan Bakan Taner Yıldız, Başbakan’ın ölmesi için 3 yıldır dua edildiğini söyleyerek, “Bu bir Müslüman’a yapılabilir mi, Türkiye’ye hizmet eden insana yapılabilir mi? Onlar bizim kardeşlerimiz, onlar saf ve temiz duygularla beraber çalışan kardeşlerimiz ama bu hareketin bir kısım yönetenleriyle aynı derecede iyi niyetli olmadıklarını bilmemiz lazım. Biz yapan olacağız, yıkan değil, biz düzelten olacağız, bozan değil. Bakın artık cemaat açıkça tabanına ilan ederek bulunduğunuz bölgenin 2. partisine oyunuzu vereceksiniz diyor. Bu kabul edilebilir mi? Prensibi doğrusu kutsalı olan bir kesimin böyle bir şey yapması doğru mu? Gizli saklı yapılan oy verilmeler artık açıktan yapılıyor. Bizler 16 Aralık’a kadar yanlış düşünüp de, 17 Aralık’ta farklı düşünmedik. Bizler 17 Aralık’a kadar doğru düşünüp de, ondan sonra da yanlış düşünmedik. Bizler yalnızca doğruyu yapmaya çalışarak güçlendik. Kimse kimsenin kara kaşına, gözüne oy vermez. Bu millet oyunu verecek ve 30 Mart’ta oyunu bozacaktır” dedi.

Daha sonra Yunus Emre Mahallesi’nde düzenlenen toplantıya katılan Bakan Yıldız, burada yaptığı konuşmada ise, “Başından beri bizi sevmeyenler var, bizi herkes sevmek zorunda değildir. Biz doğru işler yaptığımız için güçlendik. Biz hiçbir şey yokmuş gibi davranamayız, bizi sevenler de sevmeyenler de olacaktır. Bu sevgi suni oluşan bir sevgi değildir. Allah sevdirmiş, seven sevgisini sandıkta belli edecektir. Ne karar verirseniz başımın üzerinedir” diye konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler