YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan olarak çılgına döndüm
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Adana'da partisinin İstasyon Meydanı'ndaki mitinginde vatandaşlara hitap etti.
Başbakan olarak çılgına döndüm
15 Mart 2014 / 13:53 Güncelleme: 15 Mart 2014 / 15:02

Başbakan Erdoğan, "İstanbul'da sokak eylemlerinde Burakcan kardeşimizi şehit ettiler. Eli kanlı örgüt bu aşağılık olayı üstlendi" dedi.

Bu mağazalardan alışveriş yapmayın

Başbakan Erdoğan: "Aklı başında olan bir işadamı kalkıp da bir iktidara karşı sokakları tahrik eden, sokakları terörize edenlerin yanında yer alır mı  Ha sen mi yer alıyorsun o zaman bundan sonra karşınızda bizi bulacaksınız. İşte bunların mağazalarından da AK Parti'ye gönül verenlere sesleniyorum, gidip alışveriş yapmayın. Tavrınızı koyun, sivil direniş diyoruz değil mi  İşte bu sivil direniştir."

"Bu isyanı yapanlara en büyük dersi biz vereceğiz!"

Başbakan Erdoğan: "Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı bu isyanı yapanlara en büyük dersi biz vereceğiz. Bundan hiç endişeniz olmasın. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden daha güçlü değiller, bu dersi alacaklar, onun için el ele vereceğiz."

"CHP'nin başındaki genel müdür eli kanlı örgütü kolluyor"

Başbakan Erdoğan: (Burak Can Karamanoğlu'nun öldürülmesi) "Eli kanlı terör örgüt çıktı, 'bu eylemi biz yaptık' diye açıklamada bulundu. Bu aşağılık olayı bu adice olayı bunlar üstlendiler. Ama bundan saatler sonra CHP'nin başındaki bu genel müdür var ya, o adeta bu örgütü korurcasına kollarcasına, örgütü saklarcasına, 'kimin ateş ettiği belli değil' diyor. Ve utanmadan, sıkılmadan, daha sonra da babasını arayıp başsağlığı diliyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı soru önergesi veriyor, örgütü temize çıkarmaya, suçu başka yerlere atmaya çalışıyor. Oyunu görüyor musun Adana "

"İyi ki 17 Aralık oldu"

Başbakan Erdoğan: "Allah'a hamdolsun 17 Aralık iyi ki oldu, 25 Aralık iyi ki oldu. Bunların bütün yüzleri, her şey ortaya çıktı. Şimdi bütün ekiplerimizle her şeyimizle biz de bunları izliyoruz, kovalıyoruz, gereğini de vakti geldiği anda da yapacağız."

"CHP Pensilvanya'daki zatla iş birliği yapıyor"

Başbakan Erdoğan: "CHP, Demokrat Parti'den oy kaçırmak için muskaya başvuruyor, arkasında CHP damgaları olan muskaları gönderiyor. Adana'da parayla satıyorlar, şu anda da aynı şeyi yapıyorlar. Şu anda da Pensilvanya'daki zatla işbirliği yaparak, dini istismar etmeye çalışıyorlar. Dün muskalardan medet uman CHP bugün de paralel örgütün muska yerine hazırlamış olduğu birçok broşürleri, tabldot gazeteleri vs. bunları dağıtmaya çalışıyorlar."

"İzlediğim zaman çılgına döndüm"

Başbakan Erdoğan: (Adana'da durdurulan tırlar) "Tabii ben bunları izlediğim zaman bir Başbakan olarak çılgına döndüm. Bunu yapan kim olursa olsun,orada bizim o tırlarımızı durduran kim olursa olsun bir şeyi bilmemiz lazım bunlar haindir.''

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

-Bu CHP'nin artık gözü dönmüş, sandıkta başarısız olan CHP artık devlet millet düşmanı terör örgütlerini kollar halde

-  Dün muskalardan medet uman CHP şu anda Pensilvanya'daki zatla işbirliği yaparak dini istismar etmeye çalışıyor.

-  İkna odalarında dinletilenleri bana getirdiler. Dinleyince şok oldum. Bunlar nasıl Müslüman?

- Bunların mağazalarından alışveriş yapmayın. İşte bu sivil direniştir tavrınızı koyun. Oyun Türkiye'ye karşı kurulmuş

- 30 Mart Ergenekonun da Pensilvanya yönetimindeki yeni Ergenekonun da umudunu yitireceği tarih olacaktır.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler