YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan okul açtı
Başbakan okul açtı
25 Temmuz 2010 23:08
Başbakan Erdoğan, Malatya’da okul açtı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da yapımı tamamlanan Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi'ni hizmete açtı.
 

Başbakan Erdoğan, referandum turu çerçevesinde geldiği Malatya'da Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitingin ardından Malatya Valiliği'ni ziyaret etti.
 

Ziyaret sonrası bu yıl tamamlanan Malatya'nın sosyal bilimler dalındaki ilk orta öğretim kurumu Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi'nin açılış kurdelesini keserek hizmete açtı.
 

Başbakan Erdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Bu ülkenin temellerinde gerçekten çok büyük isimlerin alın teri bulunuyor. Ahmet Yesevi'den Hacı Bektaş Veli'ye, Yunus Emre'den Mevlana'ya, Niyazi Mısri'den Battalgazi'ye ve Hacı Bayram Veli'ye kadar nice gönül insanı bu toprakların hamurunu, kardeşlikle olduğu kadar ilimle, irfanla zenginleştirdiler." ifadelerini kullandı.
 

Başbakan Erdoğan, "Ağaç köküyle yaşar, köküyle ayakta durur. İşte onun için cumhuriyetimizin daha güçlü, daha demokratik ve daha müreffeh bir yapıya kavuşması noktasında köklerimizi asla ve asla ihmal etmeyeceğiz. Geçmişine sırtına dönenler, geleceği inşa edemezler. Biz de geçmişten ilham alacak, geçmişin ilim ve irfanından adeta kana kana içecek, geleceği de onun üzerine inşa edeceğiz." dedi.
 

Başbakan Erdoğan, daha sonra beraberindekilerle açılış kurdelesini kesti. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler