YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan o gazeteye sert çıktı: "Bunun adı ihanettir"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taraf gazetesinde yayınlanan 2004'deki MGK toplantısıyla ilgili haberi kastederek "Bunun adı özgürlük değil, bunun adı düpedüz bu ülkeye, bu vatana ihanettir, başka bir şey değildir" dedi.
Başbakan o gazeteye sert çıktı: "Bunun adı ihanettir"
07 Aralık 2013 / 12:13 Güncelleme: 07 Aralık 2013 / 12:17

Başbakan Erdoğan, Tekirdağ'da TOKİ'nin toplu açılış töreninde konuştu.

Bazı medya kuruluşlarının ülkeye ve vatana ihanet ettiğini söyleyen Erdoğan, "Bakıyorum da bazı medya kuruluşları maşallah el ele vermişler, bunlar düne kadar hiç bir araya gelemezlerdi, şimdi bir araya gelmeye başladılar. Bunu özgürlük olarak iddia ediyorlar, bunun adı özgürlük değil, bunun adı düpedüz bu ülkeye, bu vatana ihanettir, başka bir şey değildir" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Bu bilgileri kim sızdırdı?

"Üzerinde gizlilik belgesi olan ve Milli Güvenlik Kurulu toplantılarındaki bilgilerin sızdırıldığı ortaya çıktı. Hükümeti fişlemekle suçlayanlara sesleniyorum; hükümeti fişlemekle suçlayanlar öncelikle acaba bu istihbari bilgileri, bu gizlilik bilgilerini acaba bu adamlarınıza, yandaşlarınıza kimler sızdırdı bunu ortaya koyun. Anayasamızda bu konularla ilgili çok açık net yasaklar var"

Bunları kimsenin teşhir etmeye hakkı yok

"Yasaklar insanların fikir özgürlüklerinde olursa biz karşıyız, ama devletin öyle mahremleri vardık ki bu mahremleri kimsenin teşhir etmeye, ifşa etmeye hakkı yoktur. İnsanların da kendilerine ait mahremleri vardır, bunları da kimsenin teşhir etmeye hakkı yoktur. İşte bununla ilgili olarak gerek Başbakanlık gerek Milli Güvenlik Kurulu gerek Milli İstihbarat Teşkilatı suç duyurusu yaptı."

 

13:36
 // ÇİRKİN MEDYA
Bu iş, etik kurulu falan, ıvır zıvır işlerle olmaz. Fikir ve düşünce, haber alma ve yayma, yorum yapma, eleştiri ve övgü özgürlüğü zedelenmeden, basın ve medya mahkemeleri kurulmalıdır. Bu kadar denetimsizlik olmaz. Bunun adı özgürlük değil, suç örgütü, şantaj ve menfaat şebekeliğidir....
07 Aralık 2013 13:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler