YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan o gazeteciye sert çıktı
Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan Malatya'da halka seslendi. Erdoğan, konuşmasında Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon programında söylediği sözlerden dolayı ona destek veren bir gazeteciye çok sert çıktı.
Başbakan o gazeteciye sert çıktı
07 Ağustos 2014 / 17:35 Güncelleme: 07 Ağustos 2014 / 18:28

Başbakan Erdoğan; " Bugün CHP bize ne diyorsa , Menderes'e de aynı sözleri söylemişlerdi" dedi.

"Haddini bil haddini!"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon porgamında, "Halkın ahlak reformuna ihtiyacı var" dediğini belirterek, "Oradan da gazeteci kılıklı bir militan çıkmış, edepsiz bir kadın, 'Müslüman ülkede bunu beklemek zor değil mi' diyor. Haddini bil haddini. Eline vermişler bir kalem, gazete köşesinde yazıyorsun.

Çıkarıyorlar seni işte böyle malum Doğan grubunun televizyonuna, oradan da saygısızca yüzde 99'u Müslüman olan bu halka hakaret ediyorsun. Karşılıklı oturmuşlar, hem seçmene hakaret ediyorlar hem Müslümanlara hakaret ediyorlar. Siz bu kafayla devam edin. Bidon kafalı dediniz, göbeğini kaşıyan adam dediniz, sorgulamayan kitle diyorsunuz şimdi. 'Müslaman' diyerek aşağılamaya devam edin. Bu millet sizi bunun için hiçbir zaman iktidara getirmeyecek" dedi.

'Çarkçı Kemal'in yanında yetişen o da çarkçı Ekmel olur"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "8 yıl İslam Konferası'nın başına gönderdik, ne büyük yanlış yapmışız. Ne yaptın orada  Suudi Arabistan gibi ülkeler zor kurtuldular. Bize ricada bulundular, cumhurbaşkanımıza ricada bulundular, bana ricada bulundular, Dışişleri Bakanı'ma ricada bulundular. Çıksın bunu da inkar etsin. Doğru eder, eder. Çünkü 'çarkçı Kemal'in yanında yetişen o da çarkçı Ekmel olur."

"Profesörmüş, profesör olsan ne yazar"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Çanakkale şehitleri, vah vah... Mehmet Akif merhum babasının arkadaşıymış. Olabilir ama sen Akif'in o muhteşem eseri İstiklal Marşı'nı eğer bilmiyorsan ne babanın suçu var ne Akif'in suçu var. Suç sende. Profesörmüş, profesör olsan ne yazar" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

-Referandumda 'Cumhurbaşkanını halk seçecek' diyenler pazar günü sandığa gidiyor.

-Kardeşlerim bunlara sandıkta öyle bir tokat vurun ki bir daha bellerini doğrultamasınlar. Demokrasinin tokatı farklıdır.

-Darbeci ve vesayetçi sistemi geride bırakıyoruz. Tehditle cumhurbaşkanı seçme dönemini geride bırakıyoruz. Cumhurbaşkanın kim olacağını millet seçiyor.

-Reklam filminde millet sahibi olduğu o forsu, o yıldızı ehline teslim ediyor. O 16 yıldız, 16 Türk Devleti'ni ve forsun sahibi olan cumhurbaşkanını temsil ediyor.

-İstiklal Marşı'ndan bir haber olana cumhurbaşkanlığı teslim edilir mi?

-CHP ve MHP'ye gönül vermiş kardeşlerim! Eliniz nasıl gidip de buna oy vereceksiniz?

-MHP tabanı CHP'ye vagon olmaktan rahatsız.

-CHP, MHP'ye talimatlar veriyor. Sokağa daha fazla çıkın diyor. Ey Bahçeli! Sana da yazıklar olsun. MHP'lilere bunu layık gördüğün için yazıklar olsun.

-Pensilvanya'nın dengesi bozuldu, ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Kendi ülkesinin milletine ağır beddualar ediyor.Ama bir kere Gazze diyemiyor. Diyemez, derse efendileri ipini çeker.

- İtikaftan çıkmış, akla, edebe sığmayacak beddualar ediyor. İtikafa Malatya, Gaziantep değil de niye Pensilvanya?

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler