YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan müjde üstüne müjde verdi
Başbakan Erdoğan kendisini tarih bilmemekle suçlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na ''Mazi kalbimde bir yaradır'' şarkısının sözleriyle cevap verdi.
Başbakan müjde üstüne müjde verdi
16 Nisan 2013 / 12:14 Güncelleme: 16 Nisan 2013 / 14:18

TBMM'de AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisini tarih bilmemekle suçlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, ''Mazi kalbimde bir yaradır'' şarkı sözüyle cevap vererek, ''Tarih, Kılıçdaroğlu'nun kalbinde yara olduğu için bizim verdiğimiz tarih derslerini bir türlü öğrenemedi. Kılıçdaroğlu'nun Dersim tarihi sıfır, CHP tarihi sıfır, demokrasi tarihi sıfır. İstanbul şehir tarihi sıfır, futbol tarihi sıfır, İslam ve Türkiye tarihi yıldızlı sıfır'' dedi.

Milliyetçilik slogan atmak değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugünkü grup toplantısında yine ''esip gürlediğini'' söyleyen Erdoğan, şunları söyledi:

''Hodri meydan dedin. Tamam, madem hodri meydan, tüm hesabı kitabı ortaya çıkaracağız. Millete bunları takdim edeceğiz. Sen gittin IMF'ten borç aldın, senin borçlarını biz tamamladık ve şu anda önümüzdeki ay son taksidi ödemek suretiyle IMF ile bizim borç ilişkimiz bitmiş olacak. MHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum; bu mudur milliyetçilik yoksa bizim yaptığımız mı milliyetçilik? Tehditlerle vesairelerle dolduruşa gelen bir topluluk değil bu millet. Bu millet kimin hayırlı yolda olduğunu görüyor.''

Milliyetçiliğin slogan atmak; gençleri birbirine kırdıracak çağrılar yapmak; devletin kasasını, hazinesini boşaltmak, ülkeye, millete milyarlarca dolar fatura ödetmek olmadığını belirten Erdoğan, ''Milliyetçilik, tarihine, ecdadına, ecdadından kalma yadigarlara sahip çıkmaktır; dünyanın her tarafına ulaşmak, her tarafına barış mesajları iletmek, dünyanın her tarafıyla işbirliği tesis etmektir. En önemlisi milliyetçilik, 'milliyetçiyim' diyenlerin boşalttığı devlet kasasını doldurmaktır'' dedi.

Milletin inancı kışkırtmaları ezip geçecek

Akil İnsanlar Heyeti'nin çalışmalarına bakınca milletin çözüme yönelik inancının arttığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, ''Bu birlikteliği hazmedemeyenler, çeşitli provokatif eylemlere giriyorlar. Milletin inancı tüm bu kışkırtmaları ezip geçecektir'' diye konuştu.

Erdoğan, çözüm sürecinin önemine vurgu yaparak sözlerine şöyle devam etti:

''Çözüm isteyen herkesten ellerini, dillerini, eğer bunlar mümkün değilse yüreklerini bu sürece koymalarını rica ediyorum. Böyle hayati bir meselede, hayır konuşmayacak olanların en azından susmak suretiyle, sukut suretiyle sürece katkı vermelerini rica ediyorum.''

Şehit yakınları ve gazilere müjde

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şehit yakınları ve gaziler için yeni bir düzenleme müjdesi vererek, ''Bu düzenlemeyle vazife ve harp malullerine sağlanan hakların kapsamını genişletiyoruz. Vazife ve harp malulü kapsamında olan TSK mensubu ve güvenlik görevlilerinden hayatını kaybedenlerin yakınlarına 2, malul olanlara ise bir istihdam hakkı getiriyoruz'' dedi.

Erdoğan, vazife malullüğü kapsamında bulunan diğer kamu görevlilerine bir istihdam hakkı getirileceğini belirterek, ''Buna ek olarak terör mağduru sivil vatandaşlardan hayatını kaybedenlerin yakınlarına veya malul olanlara da bir istihdam hakkı getiriyoruz. Sosyal güvencisi olanların maaş hakkından yararlanmasına imkan sağlıyoruz'' dedi.

Erdoğan, vazife ve harp malullüğü kapsamında olup istihdam hakkı bulunmayanlara da istihdam hakkı verileceğini müjdeleyerek, ''Örneğin Afyonkarahisar'daki o talihsiz olan askerlerimizin yakınlarına sadece maaş veriliyordu, şimdi maaş artı 2 istihdam hakkını bu düzenlemeyle şehitlerimizin yakınlarına getirmiş oluyoruz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şehit yakını ve gazilerden su ve elektrik ücretlerinde indirim imkanından yararlanamayanların tamamının artık bu haktan yararlanma imkanına kavuşacağını belirterek, ''Ayrım yapmadan tüm şehit yakını ve gazilerimizi bu kapsama alıyoruz. Vazife ve harp malulü kapsamında olup faizsiz konut kredisinden yararlanamayanlara da faizsiz konut imkanı getiriyoruz. Hak sahipleri bu çerçevede 73 bin lira, 20 yıl vadeli faizsiz konut kredisi kullanabilecekler'' dedi.

Asker ailelerine ödeme yapılacak

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, evladı askerde olup muhtaç olan ailelere çocuğu askerde olduğu süre boyunca düzenli olarak ayda 250 lira ödeme yapılacağını açıkladı.

 

22:45
 // Asker harçlığı
Ayrıca askere de 250 tl maaş verilseydi tadından yenmezdi. Azmı parasızlıktan yerden yarım içilen sigara topladım. Ama hiç bir sigara yerden alıp içtiğim kadar keyif vermiyordu o ayrı mesele....
16 Nisan 2013 22:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler