YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan kendi azdırdı"
Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli yine zehir gibiydi.. Erdoğan'ı ve AKP hükümetini topa tutan Bahçeli, son dönemde yaşanan terör olaylarında AKP hükümetini suçladı....
"Başbakan kendi azdırdı"
15 Haziran 2010 / 10:45 Güncelleme: 15 Haziran 2010 / 11:40

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yine hükümeti eleştirdi... İşte Bahçeli'nin sözlerinin satırbaşları;

"PKK kanlı bir projenin taşeronudur"

İktidar terör örgütünün insafa gelmesini beklemiş, caydırıcı güce başvurmamıştır

PKK'nın eylemlerinin gerilediği dönemlerde gizli bir el örgüte destek vermiştir

Yaşadığımız tüm eylemlerin hesabının sorulacağı adres, Barzani ve ABD olmalıdır...

Başbakan ve hükümeti bölünmeyi körüklemiş, kardeşliği zedelemiştir

Başbakan saldırıların arkasında yabancı parmak arayacağına kendi yaptıklarına baksın

Terörü başbakan kendi eliyle azdırdı. Erdoğan açılımdan vazgeçsin...

ÜLKEMİZ HUZURLU GÜNE HASRET KALDI

 

Hükümet bölücülüğü siyasallaştırmaya çalışırken bölücü örgüt de boş durmamıştır. Kent içindeki askeri birliklere gündüz gözüyle bile ateş açılabilmiştir. Şehitler gaziler AKP yıkım projesinin sonucu olmuştur.

 

Hükümet başka memleketlerde barış sağlamak için uğraşırken ülkemiz huzurlu bir güne hasret kalmıştır. Şayet iddia ettiği gibi yabancı güçler AKP hükümetini terörle bastırmak istiyorlarsa bunu ortaya çıkarmak AKP hükümetinin işidir. Basının önünde sızlanmak değil.

 

“MECLİS’İ BASARIZ, ERDOĞAN’I ASARIZ”

 

Başbakan Erdoğan artan terörün altında yabancı parmağı arayacağına kendi yıkım projelerine bakmalıdır. Bölücülük, İmralı canisinin resmini taşıyarak, “meclisi basarız, Erdoğan’ı asarız, seninleyiz Öcalan” sözlerini söyleyecek düzeye gelmiştir.

 

Bunun hesabını sormak, muhatapları sessiz de kalsa, hükümet sinmiş de olsa, bizim boynumuzun borcudur. AKP iş başına geçeli 8 yılı aşmıştır. Bu insanlara fikir vermesi açısında uzun bir süredir. Yaptıklarını ve yapamayacaklarını herkese göstermiştir.


Ne Davos ne de Mavi Marmara olayları sonrası gösterilen tepkiler AKP hükümetinin dış politika karakteri olamamıştır. AKP hükümetlerinin dış politikada milli karakteri olmamıştır. Küresel zalimle el ele tutuşarak İslam’a karşı işlenen suçun ortaklığını nasıl sahiplendiniz diye sormuştuk.

 

Başbakan Erdoğan'ın küresel güçleri eleştirmesinin önemli bir dönüşüm olacağını söylemiştik. Erdoğan’ın tavırları geçmişte olduğu gibi yanar döner olmazsa ümit vericidir. Başbakan'ın Irak'ı eleştirmeye başlaması hidayete ermeye başladığını da göstermektedir.


BÖLÜCÜBAŞINA SAYIN, KATİLE ABİ

 

Başbakan, Mehmet Akif’ten satırlar okurken “Zulmü alkışlayamam” derken Irak'ta alkışladığı kimin zulmüdür.

 

“Biz gerekirse Karadeniz gibi kükreriz” derken peşmerge karşısında suskun kalan kimdir?

 

“Şehitlerin karşısında bugüne kadar mahcup olmadık” derken, şehitlere kelle, bölücübaşına sayın, katile abi diyen kimdir?

 

EKSEN KAYMASI TARTIŞMALARI

 

Eksen kaymasından kasıt BM’de verdiği hayır cevabı ise bu bize göre haksızlık olur zira hükümetin hayır kararı kendi içinde tutarlıdır.

 

Eksen kayması iddialarının hükümette yol açtığı panik hali şimdiki cumhurbaşkanına kadar sirayet etmiştir.

 

AKP hükümeti batıya bağlı olduklarını açıklama gereği duymuşlardır.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler