YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan kefenle mi iktidarda kalacak?"
"Başbakan kefenle mi iktidarda kalacak?"
23 Aralık 2013 14:39
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, "Başbakan Erdoğan seçimden, sandıktan ümidini kesmiş de tüfekle ya da kefenle mi iktidarda kalmayı planlıyor " dedi.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, erdem sanatı olan siyasetin bir davayı dert edinenlerin yapacağı iş olduğunu belirterek, mülkü mülk, güce güç ilave etmek ya da servete servet katmak için siyaset değil ticaret yapılacağını söyledi. İktidarın yolsuzluk, rüşvet ve kamu malını yağma yönünden yandaşlarını gırtlağına kadar şaibeye bulaştırdığını savunan Yeniçeri, "AKP iktidarı döneminde yolsuzluk sorununun, mızrak çuvala sığmayacak kadar alenileştiğini" ifade etti.

"Ahlaken tükenmiş olan AKP iktidarının siyaseten tükenmesi için biraz daha zamana ihtiyaç vardır" iddiasında bulunan Yeniçeri, Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonu yapıldığını ileri sürdü. Kutu kutu dolarlar, sıra sıra para sayma makineleri, milyonlarca doların ele geçirildiğini, valizle taşınan 10 küsur milyon doların görüntülerinin gözler önüne saçıldığını, taksilerin ayakkabı kutularının içine doldurulmuş dolarları taşıdığını ifade eden Yeniçeri, operasyonunun ucunun Hükümet'in birden çok bakanına ve yakınlarına uzandığını söyledi. Yeniçeri,"AKP kurmayları ve yandaş medyası ABD'yi, İsrail'i, rant lobisini, herkesi suçluyor ama ayakkabı kutularındaki milyonlarca dolardan hiç söz etmiyor. Onca helal paranını ayakkabı kutularının, sırt çantalarına ve valizlere yerleştirildiğini kimse açıklamıyor. Eğer bahsedilen örgütse, bunu 11 yılda iktidar kendisi yaratmıştır" değerlendirmesinde bulundu.

Yeniçeri,iktidarın görevden almalarla yalnız emniyet'in rüşvet ve yolsuzlukla mücadele eden kadrolarını tasfiye etmekle kalmadığını yargıyı tehdit ettiğini savunarak, Adli Kolluk Yönetmeliği'nin değiştirilmesinin tek nedeninin iktidarın içine düştüğü telaş ve panik olduğunu söyledi. Telaş ve paniğin nedeninin iktidarın sayısız rüşvet ve yolsuzluk iddialarının soruşturulmasının engellenmesi olduğunu belirten Yeniçeri, yönetmeliğin iktidarca kullanılan "Adi Kulluk Yönetmeliği" haline geldiğini, ancak Danıştay'dan döneceğini ileri sürdü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Giresun mitinginde tüfekle görüntü vermesinin ibretlik bir durum olduğunu, Trabzon mitinginde ise alanın ön kısmına kefen giydirilmiş ki konuşlandırıldığını ifade edenYeniçeri,"Yoksa Başbakan seçimden, sandıktan ümidini kesmiş de tüfekle ya da kefenle mi iktidarda kalmayı planlıyor  Başbakan Erdoğan, bir yerlere mesaj mı vermektedir  Burası Bağdat, yanındaki adam da Saddam mı  Tehdit mi ediyorsun  Bu nasıl bir siyaset anlayışıdır  Demokratik bir ülkede hem de o ülkenin Başbakanı miting alanına tüfek, kefen ve ölüm temalarıyla geliyorsa, bu hayra alamet değildir" dedi.

Yeniçeri, Emniyet binalarına gazetecilerine sokulmamasını nasıl değerlendirdiği sorusuna, "Faşizm

 

AA

14:49
 // Güney
Az kaldı seçimi bekleyin halkın kimin yanında durdugunu görürsünüz....
23 Aralık 2013 14:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler