YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan, İTÜ'de salonu kahkahaya boğdu!
Başbakan, İTÜ'de salonu kahkahaya boğdu!
10 Ekim 2016 12:35
Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada dinleyicileri kahkahaya boğdu.

İstanbul Teknik Üniversitesinin 2016-2017 Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuşan Başbakan konuşmasında güncel konuları değerlendirdikten sonra öğrencilere nasihatte bulundu.

Başbakan "Bu yıl İTÜ'ye başlayan veya öğrenimi devam eden kardeşlerime diyeceğim şudur. Üniversite bir kantindir, kütüphanedir, arkadaşlık kurulan demokrasi içerisinde tartışma mekanlarıdır. Arkadaşlarınızla birlikte hayata tecrübesi kazandığınız mekandır. Dost olmayı, dertleşmeyi burada öğreneceğiz. Bu yıllar altın yıllardır.

Bunu mezun olduktan sonra daha çok arayacaksınız. Bir an önce 'Bitse de gitsek' diye duyguya kapılırsınız ama bu yılları çok özlersiniz. Dolu dolu geçirin, ihtiyacaını duyduğunuz şeylerin temelinin üniversitede atıldığını unutmayın." dedi.

SALON KAHKAHAYA BOĞULDU

Başbakan sözlerine şöyle devam etti;

"Üniversitenin en önemli görevi 'universal'den geliyor, üniversal bakın. Analitik bakışınızı geliştiriyor. Mühendislerle avukatların olaya bakışı farklıdır. Sosyal bilimlerde fen bilimlerinin olayları değerlendirmesi çok farklıdır.

Ben bunu Bakanlar Kurulu'nda görüyorum. Mesala 2+2 kaçtır diye  soruyorsun, hukukçular 3 ile 5 arasında bir şey diyor, mühendise sorsan 4.0, memura sorarsan 'müdürüme sorayım' der, tüccara sorarsan 'sen kaç olmasını istiyorsun' der. Onu Kayseriler söylüyor, diye rivayet edilir. "

Başbakan'ın bu sözleri salonda uzun süre gülüşmelere neden oldu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler