YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan ile ödüllü yönetmen arasında ilginç diyalog
Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün akşam Hak-İş Konfederasyonu' nun 39'uncu kuruluş yıl dönümü ve 3'ncü kısa film ödül törenine katıldı. Törende ödül alan Yönetmen Suat Eroğu, film gösterimi sırasında salonda çıkartılan sese sitem etti.
Başbakan ile ödüllü yönetmen arasında ilginç diyalog
23 Ekim 2014 / 05:27 Güncelleme: 23 Ekim 2014 / 05:32

Hak- İş'in düzenlediği 'Emek' konulu 3'ncü kısa film yarışmasında 'Fıtrat' en iyi film seçildi. Ödülü almak üzere kürsüye gelen filmin Yönetmeni Suat Eroğlu, salonda gösterimi yapılan filmi sırasında salonda gürültü olmasını eleştirdi. Eroğlu, "Biz sizleri yaklaşık olarak iki saattir dinliyoruz.

Hiçbir saygızılıkta bulunmadık. Keşke siz de 10 dakikalık filmimize müdahele etmeseydiniz. Rahatlıkla izleyebilseydik de emeğe saygıyı görebilseydik, Bülent Bey. Filmi Soma'da hayatını kaybeden işçi kardeşlerime adıyorum. İşçi sınıfına selam olsun" diye konuştu.

"Bir ülkenin Başbakan'ı eğer senin filmini 12 dakika ayakta izliyorsa..."

Bu sitem üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu şunları söyledi: "Ben Suat'ı ve ekibini tebrik ediyorum. Bu sitemini de tabi anlayışla karşılarız. O da sanatçı olarak da bunu ifade edebilir. Ama bir ülkenin Başbakanı eğer senin filmini 12 dakika ayakta dinliyorsa, seyrediyorsa şu anda o ülkenin başbakanının günlerdir iki aydır ilk defa evdeki çocuklarıma söz verdim. Bu akşam yemekte sizinle beraber olacağım diye. İki aydır ilk defa eve gidecektim. Senin için buraya geldim."

Birincilik ödülünü Başbakan Davutoğlu'ndan alan Yönetmen Suat Eroğlu da Başbakana "Size bir sözüm yok, olamaz" dedi.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler