YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan iftar sofrasını siyasi şova dönüştürüyor"
"Başbakan iftar sofrasını siyasi şova dönüştürüyor"
22 Temmuz 2013 11:09
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ıniftar etkinliklerindeki konuşmalarında kullandığı üslubu eleştirdi ve "siyasi şova" dönüştürdüğünü ileri sürdü.

Keskin, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ıniftar sofrasında bile kin, fitne, ayrılık ve düşmanlık ateşini yelpazelediğini savundu.

Bakara suresi 183'ncü ayette orucun farz kılınmasının nedenleri arasında sorumlu, bilinçli ve duyarlı olmanın da sayıldığını ifade eden Keskin, Erdoğan'ın ise dini siyasete alet ederek, sadece hukukun ve demokrasinin gereklerine değil, Allah'ın emirlerine de uymadığını, konuşmalarının ana temasının sorumsuzluk, bilinçsizlik ve duyarsızlık olduğunu iddia etti.

Ramazan'ın şefkat, sevgi, hoşgörü, barışma ve bağışlama, elele verip kaynaşma zamanı olduğunu vurgulayan Keskin, "Başbakan ise iftar sofrasında bile kin, fitne, ayrılık ve düşmanlık ateşini yelpazeliyor. Doğaya, yaşama, topluma ve fenomenlere bakış açıları getiren, sistem ve kurallara bağlanan Aleviliği, 'Hz Ali'yi sevmeye' indirgeyerek milyonlarca Alevi yurttaşımızı içinde bulunduğumuz mübarek ayda rencide ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan'ın "dört dörtlük Alevi olmaktan" söz ettiğini, ancak Alevi toplumunun hiç bir demokratik talebini karşılamadığını belirten Keskin, şunları kaydetti:

"Kur'an yorumcularının ağırlıklı görüşü, 'Allah'ın tuzakları boşa çıkaracağı' doğrultusunda iken Başbakan, 'Allah'ın ve halkın tuzağı'ndan söz ediyor. Bu hiddet ve öfke halinden,kendisinin halka ve demokrasiye bir tuzak hazırladığı, bu karanlık tezgahı kurarken 'Allah'ın da kendi yanında olduğu' safsatası anlaşılmaktadır. Allah, ne zaman, hangi diktatörün yanında olmuştur Ramazan, kılıçların kınına sokulduğu aydır. Başbakan ise dini hassasiyetin yüksek olduğu iftar sofralarında bile halkın bir bölümüne kılıç sallıyor. Başbakanda tanık olduğumuz ruh hali, vatanın bütünlüğüne, milletin birliğine, cumhuriyetin esenliğine verdiği zararların ve 11 yıldan beri yağmalanan Ulusal kaynakların hesabının verileceği günün yaklaştığı korkusunun yansıması olabilir."

 

AA

Etiketler:
sen de catla
 // ismail kus
adnan !

basbakanimiza hangi gerekceyle saldiracaginizi sasiriyorsunuz ve hep de cuvalliyorsunuz.
basbakanimizin dedigi gibi herbiriniz her seferinde baltayi tasa vuruyorsunuz.
basbakanimizin konusmalarini ben de takip ediyorum ve cok hos konusmalar yapiyor,halk bunu cok hos karsiliyor.
siz de bunlari gördükce ,fesatliktan catliyorsunuz.
catlayin,siz partiniz bir böcek gibi bu ülkeye zarar veriyorsunuz.
bunu göremiyecek kadar aptalmisiniz ?...
23 Temmuz 2013 Salı 00:18
ulan
 // maliki
Yahu ALLAH (c.c) şu ramazanda bıze sabır versin. Başbakan fakire kömür verir şov yapıyor. iftara gider halkla içiçe girer şov yapıyor. Ya ALLAH (c.c) ınızı severseniz nolur birazda siz şov yapın. Evinize kapanmayın utanmayın halkla içiçe olun iftar edin sohbet edin halkla. nolur biraz sizde şov yapın. kırın gururunuzu kibirinizi de biraz halkın arasına çıkın çıkmıyorsanızda azınızı gözünüzü dağıtarak başbakana hakaret etmeyin yoksa halk dağıtacak ağzınızı burnunuzu terbiyesizler....
22 Temmuz 2013 Pazartesi 17:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler