YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'ın masasındaki bomba anket
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulan son ankette AK Parti'nin oy oranında 1-2 puanlık oynamanın CHP'ye kaydığı dikkat çekti.
Başbakan Erdoğan'ın masasındaki bomba anket
31 Ocak 2014 / 07:40 Güncelleme: 31 Ocak 2014 / 07:49

Geçtiğimiz Ekim ayında anket yapan KONDA AK Parti'nin oylarının yüzde 50'yi aştığını açıklamıştı. Yine bir TV programına konuk olan ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu ise, özellikle 17 Aralık sürecini değerlendirip, yerel seçimler öncesi siyasi partileri ve seçmeni analiz ederek, "AK Parti yüzde 40 alırsa milli desteği alır" açıklamasında bulunmuştu.

17 Aralık operasyonu ve sonrasında yaşananlar AK Parti'nin oy oranlarında nasıl bir etki oluşturacağı da merak konusuydu. Özellikle son yapılan anketlerde AK Parti'nin oy kaybettiği ve CHP'nin yükselişe geçtiği iddia ediliyordu. Gözlerin çevrildiği anket çalışmalarına KONDA sonuncusunu ekledi.

Yaptığı anketlerle seçimleri tutturmasıyla bilinen araştırma şirketi KONDA'nın son anketi AK Parti'nin oylarında bir düşüş olmadığını gösterdi.

Başbakan'a sunulan son anket

Başbakan'ın masasında bulunan anket sonuçlarına göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 47,7 gözüküyor. AK Parti'yi yüzde 28,2 oyla CHP takip ediyor.

KONDA araştırma şirketinin son yaptığı araştırmanın şonuçları şöyle;

AK PARTİ: 47,7

CHP: 28,

MHP: 14,4

BDP: 5,9

Diğer partiler: 3,7

07:49
 // Süpriz
BBP Süpriz şekilde oyunu arttıracak kanaatindeyim,bu seçimde degil ama genel seçimde öyle olacak gibi mhp ak ve diğer birkaç partiden seçmen buraya yonelecek gibi belki de yeni bir ak çizgisi de olabilir......
01 Şubat 2014 07:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler